Ako som pracovala v mekáči a dala zákazníkovi burger bez mäsa

"Hľadáš super brigádu popri štúdiu?" HĽADÁM!

1. Podanie "prihlášky" a pohovor 

V tom čase to priebehalo následovne : prišli ste na prevádzku McDonaldu, kde ste si vystáli zbytočne dlhú radu aby ste potom otrávnej servírke povedali, že nechcete cheeseburger ani chickenburger, ale chceli by ste pracovať v mekáči. Servírka sa na vás s ľútosťou pozrela a priniesla vám formulár, ktorý ste mali vyplniť a odovzdať. "Ozvú sa vám tak do týždňa", lenže oni sa NEOZVALI. Neozvali sa, a v mojej hlave sa spustilo tornádu myšlienok typu : tak fajn, keď ma nevzali do mekáču, tak je so mnou niečo fakt zle. Bože, veď som tam nemala ani fotku a predsa mi nezavolali. To je v hajzli, po výške nemôžem pracovať ani v mekáči.

Samozrejme že sa nakoniec ozvali a dohodli pohovor. Ani vám neviem popísať aké smiešne a bizarné to bolo.

-Prečo chcete pracovať v McDonalde?

- No McDonald je pre mňa symbolom fastfoodu a známej úspešnej značky, myslím že práca v takejto spoločnosti by ma mohla veľa naučiť (keď v skutočnosti tam chcete pracovať fakt len kvôli tým peniazom).

Všeobecne je mi stále smiešne z podobných otázok na pohovore, ale uznajte, vymýšľať si prečo chcete pracovať pre H&M není až tak smiešne, ako vymýšlať si, prečo chcete precovať pre mekáč.

2.Prvý deň

Ak si niekto myslí že prvý deň v mekáči je leháro, tak sa mýli. Myslela som si že dostanem uniformu, ukážu mi šatňu a prevádzku a pôjdem domov. OMYL. V mekáči sa maká od prvej sekundy kedy vkročíte zadným vchodom do kuchyne. Umyjete si ruky, dáte vlasy do copu, prelepíte si tetovania a piercingy a ide sa na vec. Kuchyňa sa delí na gril a bob (aspoň vtedy sa tomu tak vravelo), pričom na grile sa pripravujú všetky hovädzie jedlá, a na bobe všetky kuracie jedlá, plus slávne neslávny McFish (jedli ste to niekedy?).

Cieľom je aby ste vedeli robiť všetko - variť na grile a bobe a obsluhovať zákazníkov. Možno ste si niekedy všimli že zamestnanci v mekáči majú pri menovke farbu. Zelenú farbu dostávajú nováčikovia. Žltú farbu dostanete po určitom odpracovanom čase v mekáči a myslím si, no nie som si istá, že k získaniu žltej menovky sa absolvujú aj nejaké testy. Biela menovka je pre ľudí ktorí sú "tréneri", tí by mali vedieť už fakt všetko, zaučujú nových ľudí a stopercentne píšu testy na to, aby tú bielu menovku dostali.

3.Aké to bolo v mekáči z môjho pohľadu

Ja osobne som mala v mekáči celkom šťastie, pretože som pracovala takmer stále vpredu pri kasách. Každý deň sme mali súťaže, ktoré nás mali namotivovať k tomu, aby sme toho predali viac. Napríklad súťaž o jeden ľubovoľný burger pre toho, kto predá najviac finger foods k menu (hermelínky alebo kuracie stripsy ktoré si k menu môžte dať za zvýhodnenú cenu). Takže ak vás niekedy otravovalo, že vám predávač v mekáči núti stripsy, vedzte že to nemá z vlastnej hlavy a nerobí to len tak. Robí to kvôli tomu burgru- áno je to smiešne, ale ono vás to fakt celkom namotivuje na to aby ste sa osem hodín usmievali na zákazníkov.

Najhoršia nočná mora každého predavača v mekáči je ten jeden zákazník ktorý chce cheeseburger bez kyslej uhorky, colu bez ľadu a dokonca som zažila aj zákazníkov ktorý chceli neosolené hranolky. Zažila som aj zákazníka ktorý chcel do cheeseburgru big mac omáčku, čo je inak geniálny nápad ale jednoducho sa to nedá. Nie že by bolo také ťažké dať tam tú big mac omáčku, ale jednoducho to na kase neviete nablokovať.

V kuchyni som pracovala asi len dvakrát alebo trikrát. No aj počas tak krátkeho času sa mi podarilo niečo čo sa nepodarí každému. Bola som taká zaujatá do balenia chickenburgerov, že predtým než som jeden zabalila, nedala som doňho mäso. A tak dostal zákazník chickenburger bez mäsa - dostal žemľu, omáčku a šalátik - veď to je vegeteriánsky sen! Samozrejme že zákazník sa vrátil, zdžubal môjho manažéra a ten zas mňa. A to bol koniec mojej kuchárskej kariéry - či už v mekáči alebo v osobnom živote.

Kým pracujete vpredu, je práca v mekáči celkom znesiteľná. Síce nechápete prečo všetci chodia len do mekáču a ostatné foodcourty sú prázdne, ale je to v pohode. Síce vám je v tej škaredej uniforme brutálne teplo, ale stále nie až tak teplo, ako keby ste stáli vzadu pri grile. Síce po smene smrdíte od oleja ale aspoň nesmrdíte od kyslých uhoriek od ktorých by ste smrdeli, ak by ste boli v kuchyni.

Zdroj: https://sputniknews.com/us/201807031066014776-teen-racial-slur-mcdonalds-drive-thru/

4.Najčastejšie otázky od ľudí na mekáč

"Ak vám nejaký burger spadne, aj tak ho dáte zákazníkovi?"

Neviem ako to je teraz, ale ak by niekto zdvihol spadnuté mäso alebo žemľu zo zeme v čase keď som tam bola ja, dostal by neskutočný z*eb. Hygiena v mekáči sa berie strašne vážne. Každú polhodinu si umývaj ruky, ak si kýchneš tak si umy ruky, ak si pretieš rukou čelo tak si umy ruky a podobne. Pravda je taká, že jedlo z kuchyne môže stáť maximálne 10 minút - po 10 minútach jedlo stráca na kvalite, myslím že to poznáte sami napríklad na hranolkách. Také jedlo by sa malo vyhadzovať, čo sa však nie vždy robí. Burgre ktoré sa tak často nepredávali, napríklad taký McRoyal, zvykol stáť aj hodinu a keď si ho konečne niekto objednal, tak sa len pozrelo do krabičky či nevyzerá úplne nechutne a keď nevyzeral, tak sa proste predal. Ovocné taštičky ktoré tiež nejdú veľmi na dračku majú spotrebu asi 24 alebo 12 hodín. Ak si ich niekto objednal a boli prešlé hodinu alebo dve, vytlačil sa lístok s novým dátumom a časom a taštička sa predala.

Najhoršie čo som v mekáči videla, bolo keď som sa učila robiť nejaký burger a omylom som naňho dala big mac omáčku. Manažérka omáčku zotrela servítkou a dala tam správnu omáčku.

"Je to mäso z mekáču fakt mäso?"

K tomuto len veľmi rýchlo a krátko. Kým sa neurobí na grile, vyzerá skôr ako taká zmrznutá ružová plastelína aby som bola úprimná. Ja som si napríklad istá, že len mäso z mekáču samo o sebe nie je dobré a nikdy by ste ho samostatne nezjedli.

"Vedela si ešte jesť mekáč potom čo si tam pracovala?"

HELL YEAH! Zamestnanci majú dokonca počas obedovej pauzy zľavu 50% na všetko jedlo, takže áno jedla som ho a celkom často. Navyše čo si budeme nahovárať, aj najväčší fittnesák občas neodolá cheeseburgru.

Love it or hate it, hranolky z mekáča sú najlepšie. Bodka.

Žijem a píšem 

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
8
Poslať správu
Život píše a ja píšem o tom, ako píše.

Chceš vedieť, keď zijemapisem pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.