5 typov ľudí, ktorých vo fitku zaručene stretnete

Chystáte sa do fitka a premýšľate nad tým, aké to bude a koho tam stretnete? Prečítajte si, aké typy ľudí som v poslednej dobe vo fitku stretla ja.

Posledný mesiac navštevujem fitko podstatne pravidelnejšie, než tomu bolo doteraz. Dopomohli k tomu dva fakty: leto sa blíži závratnou rýchlosťou a konečne som si vybavila multisport kartu, takže keď za ňu mesačne platím, tak sa z nej snažím vyžmýkať maximum.

Popri tom ako sa zohrievam na bežiacom páse alebo predýchavam sériu drepov, väčšinou sledujem ľudí naokolo a tak som za posledné mesiace nazbierala informácie o tom, akých ľudí vo fitku stretnete.

Dnes sa rozpíšem iba o pár z nich, avšak práve týchto tam stretávam pravidelne a vždy sa nad nimi pousmejem alebo nechápavo pokrútim hlavou.

1.CESTOVATEĽ

Cestovateľ, je v drvivej väčšine chlap, výnimočne sa nájde aj nejaká žena. Týchto ľudí absolútne nezaujíma že majú k dispozícii skrinky v šatniach, ktoré si môžu zamknúť na kľúčik či kladku. Taktiež ich nezaujíma, že si môžu odložiť veci ako mobil alebo peňaženku do špeciálnych úložných skriniek na recepcii. Všetky, alebo časť svojích vecí, si nosia v taške, s ktorou do fitka prišli. Elegantne ju presúvajú od jedného stroja k druhému, tak aby ju mali vždy po ruke pre prípad, že by z nej niečo potrebovali. Vo väčšine prípadov, ktoré som stihla vypozorovať pritom v tej taške nosia len uterák a fľašu s vodou, takže taška by sa dala považovať za zbytočnú. Počas môjho sledovania som neprišla na to, prečo je tento spôsob nosenia vecí lepší či výhodnejší, a prečo si jednoducho ten uterák neprehodia cez rameno, fľašku vezmú do ruky a tašku nechajú v skrinke.

2.NAJVÄČŠÍ SQUATTER

Najväčší squatteri sú prekvapivo muži. A prečo je to prekvapivo? Pretože osobne som bola toho názoru že zatiaľ čo muži sa až príliš venujú svojim chrbtom a hrudiam a zanedbávajú nohy, ženy na druhej strane až príliš veľa času venujú svojím nohám a zadočkom a kašlú na vrch. OMYL. Stretnúť najväčšieho squattera vo fitku v deň, kedy máte v pláne cvičiť nohy je hotové nešťastie. Taký chlap sa jednoducho postaví k ose a dokáže tam byť celú hodinu a pol, kým vy stihnete zacvičiť všetko ostatné. Privlastní si osu a kotúče, a vám ostanú oči pre plač. Zhoršuje to ešte faktom, že namiesto toho aby začal drepovať s 50 kilami, on začne pekne postupne od nuly. Najprv len s osou, potom si prihodí 5 kíl, potom ďalších 5 kíl a takto pokračuje až do stovky. Keď si už myslíte že sa k tej ose dostanete, tak sa na vás iba smutne usmeje a začne postupne tých 5 kíl odoberať až kým mu zas neostane len osa.

3. FITNESS FASHIONISTKY

Fitness fashionistky sú zastúpené iba ženským pohlavím. Čím nechcem diskriminovať chlapov v ich záujme o športovú módu, no je myslím zreteľnejšie vidieť, ktoré pohlavie sa viacej trápi nad tým, či ponožky ladia k botaskám a podobne. Fitness fashionistky sú dievčatá, ktoré na sebe majú súpravu legín a športových podprseniek či tričiek, ktoré k sebe dokonale ladia. Nie je ich veľa, no keď už nejakú správnu fitness fashionistku stretnete, má na sebe Gymshark súpravu za 80 eur, a v tej istej súprave ju stretnete vo fitku v pondelok, stredu, piatok a aj cez víkend. Nič proti vkusu týchto dievčat, skôr by ma zaujímalo ako to riešia s praním týchto vecí, keď ich majú nonstop na sebe.

4.NAMALOVANÉ KARDIO MANIAČKY

Kardio maniačky sú dievčatá, ktoré majú jednoducho záľubu robiť kardio kľudne aj dve hodiny. Pre mňa absolútne nepochopiteľná vec, keďže beh neznášam a hoci robím kardio pred každým cvičením na rozohriatie, je to najhorších 12 minút vo fitku. Väčšina týchto dievčat sú pritom krásne mladé dievčatá s dlhými chudými nohami a plochými bruškami, no aj tak šlapú na bežiacom páse a popritom skrolujú instagram či facebook. Raz som dokonca videla dievča, ktoré si na bežiacom páse čítalo knižku. Samozrejme, je to každého vec aký typ cvičenia si vyberie. Čo však nechápem je, že tieto dievčatá väčšinou chodia do fitka namaľované. Behať na bežiacom páse s fajnou vrstvou make-upu, očnou linkou a červeným rúžom musí byť veľká mňamka. Hlavne keď sa po desiatich minútach začneš potiť jak pretekársky kôň.

5.SIAMSKÉ DVOJIČKY

Siamské dvojičky sú dvaja chlapi, ktorí sú spolu mentálne aj fyzicky pri každom cviku na každom stroji. Aj keď si ich možno pri príchode nevšimnete, určite ich neskôr započujete. Ich vzdychanie a nadávanie vás upozorní na to, že niekto vo fitku pravdepodobne umiera, no zároveň si to náramne užíva. Tieto siamské dvojičky pritom zvyknú byť už v pokročilejšom veku, a zatiaľ čo jeden umiera pod náložou kotúčov, druhý naňho kričí :"TO DÁŠ! EŠTE TRI!". Drvivá väčšina týchto siamských dvojičiek sa dokonca ani nesnaží zmierniť či utíšiť svoje vzdychy pri cvičení. Občas mám pocit že vedú súťaž o tom, kto vzdychne hlasnejšie a priláka tak pohľady viac ľudí vo fitku. Jednoducho Sharapova v mužskom prevedení.

Stretli ste sa s podobným človekom vo fitku aj vy? Ak máte viac typov ľudí z fitka, alebo iný zážitok ktorý sa vám vo fitku prihodil, napíšte ho do komentáru, rada si ho prečítam!

Do ďalšieho zacvičenia,

Žijem a píšem

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
7
Poslať správu
Život píše a ja píšem o tom, ako píše.

Chceš vedieť, keď zijemapisem pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.