Dreveník

Skaly na Dreveníku pri Spišskom hrade.

Dreveník je najväčšia travertínova kopa na Slovensku. Niekedy to bola neolitická obec, kde našli pozostatky mamutov a ľudí z mladšej doby kamennej a dodnes sú tam pozostatky zo slovanského hradiska z 9. storočia. Dnes tam nájdete krásne výhliadky, skalné útvary, jaskyne a horolezecké trasy. Zaujímavosťou je aj to že Dreveník je zapísany v svetovom dedičstve UNESCO.

KAMENNÝ RAJ

TRASA

Trasa na Dreveník je naozaj veľmi nenáročna. Podľa mňa je najlepšie ísť od horného parkoviska pri Spišskom hrade po žltej značke, ktorá vás dovedie až na samotný Dreveník, ktorý môžete celý obísť a urobiť si tak peknú prechádzku takmer so žiadnym stúpanim. Prvá časť je Kamenný raj, kde nájdete množstvo skalných útvarov. Ďalšia časť o niekoľko metrov ďalej, mierne do kopca ponúkne prvé výhľady. Poslednou časťou, ktorá sa nachádza na Dreveníku je Peklo. Nachádza sa na druhom okraji a ponúka krásne výhľady na Spišský hrad, Spišské Podhradie a za ideálneho počasie aj na celú panorámu Tatier. Pri tejto výhliadke budťe opatrní, aj keď sa to nezdá skaly v Pekle sú vysoké miestami až 40 metrov.

Myslím si, že Dreveník patrí medzi menej známe miesta na Slovensku, aj keď sa nachádza len pár metrov od Spišského hradu. Nikdy som mu nevenoval pozornosť, aj keď som tie skaly videl z cesty, až som sa jedného dňa rozhodol sa tam ísť pozrieť, a bol som nadšený. Takže ak hľadáš nejakú nenáročnu prechádzku v krásnej prírode s množstvom výhľadov Dreveník určite odporúčam. A určite to odporúčam aj fotografom, keďže mimo výhľadov a skalných útvarov je tam aj veľa vzácneho a chráneneho rastlinstva.

ČASŤ PEKLO

Za každé prečítanie ďakujem a prajem pekný deň. :)

ZDROJE: http://www.cykloserver.cz/cykloatlas

http://www.vypadni.sk

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
3
Poslať správu
Som 22 ročný chlapec pochádzajúci údajne z najkrajšieho mesta na Slovensku. Už asi 9 rokov jazdím na MTB (horský bicykel :D ) aj to je jeden z dôvodov prečo som začal mať tak rád prírodu, a postupne ju začal aj fotiť :) . Keďže sa považujem za introverta rád vyhľadávam menej známe a navštevované miesta, ktoré stoja za navštívenie :) a keď si z takého miesta odnesiem ešte peknú fotku, ktorá poteší aj ostatných som veľmi rád :)

Chceš vedieť, keď slukmiroslav pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.