Prečo mám rada Billie Eilish?

Billie Eilish je najdiskutovanejšou tínedžerkou planéty. Niet sa čomu čudovať. Je iná, ako ostatní interpreti. Jej imidž a aj samotné piesne zaujmú každého. Je to ako niečo, čo sa nedá prehliadnuť.

Celým menom Billie Eilish Pirate Baird O’Connell je mladá, sedemnásť ročná, americká speváčka a textárka. Billie má na svojom konte už dva albumy. Prvý bol uverejnený v roku 2017 s názvom „Don‘t smile at me“, celkovo s deviatimi skladbami. Jej druhý album bol vypustený len pred nedávnom a to v marci tohoto roku pod názvom „WHEN WE ALL FALL ASLEEP, WHERE DO WE GO?“ . Na základe tohto albumu aj svetovú tour s tým istým názvom. V auguste navštívi aj Prahu. Zaujímavé je, že na koncert v Prahe sa lístky vypredali závratnou rýchlosťou a to už do niekoľkých minút.

Nikdy v živote som nemala svojho obľúbeného interpreta. Nie preto, že by som nemala rada hudbu, práve naopak. Hudbu mám strašne rada a nevydržala by som bez nej viac, ako deň. Tak isto, ako bez slúchadiel pri cestovaní autobusom. No žiadny spevák alebo speváčka ma nezaujal tak veľmi, že by sa stal mojim obľúbeným. Samozrejme boli obdobia, kedy som počúvala viac piesne jedného interpreta, ale nikdy nie dlhodobo. Koniec koncov ho vždy postupom času nahradil niekto iný. Asi som sa nevedela stotožniť so všetkým, čo ten daný interpret robil a ako to robil. Až donedávna. Keď som minulý rok narazila na speváčku Billie Eilish, ihneď sa stala mojou obľúbenou interpretkou. Milujem každú jej pieseň. Ešte sa nestalo, že by sa mi páčil každý jeden song od jedného interpreta. Billie má piesne, ktoré nútia človeka zamyslieť sa nad ich textom. Jej skladby a texty sú iné, ako u konkurenčných spevákov.

Obdivujem ju, ako speváčku. Jej hlas je neskutočne krásny, taký jemný, hladký a čistý. Pri počúvaní jej hlasu sa dokážem uvoľniť. So svojim hlasom vie pracovať neskutočne dobre. Ďalšou vecou je, že ju obdivujem, ako textárku. Asi ani neviem poriadne opísať, čo pre mňa jej texty znamenajú. Je to ako niečo, čo som chcela už dlho vysloviť, ale nevedela som ako. V každom texte jej piesne sa dokážem nájsť a je to pre mňa ľahšia cesta, ako vyjadriť a dostať zo seba svoje pocity a to čo cítim. Je pre mňa ukľudňujúce vedieť, že sa niekto cíti tak, ako ja. Mám rada jej skladby, pretože to povedia za mňa. Jej hudba ma ukľudňuje, buď si pri nej poplačem alebo mi zlepší náladu. Je jedno, ktorá z týchto možností, jednoducho mi pomáha sa ľahšie vysporiadať so svojimi pocitmi. Ona vie pomocou piesní a textov dokonale vyjadriť svoje emócie a pocity a to na nej veľmi obdivujem.

Nejdem hovoriť len o tom, že sa mi páčia jej skladby. Taktiež sa mi páči to, ako vystupuje na verejnosti a celkovo jej osobnosť. Billie sa prezentuje ako „badass“, je úprimná, nebojí sa povedať a vždy povie to, čo si myslí. Nezaujíma ju, čo si pomyslia ostatní. Ďalšou vecou je jej štýl obliekania. Keď mám úprimne povedať, nepáči sa mi, ako sa oblieka, avšak páči sa mi to, že je v tom zase úplne iná.

Niektorým ľuďom, hlavne starším, môže prísť čudná. To, že je čudná povedal aj môj otec, takže starší ľudia to asi naozaj nepochopia. Ale áno, Billie je naozaj čudná a preto ju milujem. Mne sa to páči, pretože si sama sebe niekedy pripadám čudná. Ja si myslím, že je jedinečná, pretože je iná. Jej piesne majú hlbší význam a preto ich milujem.

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
7
Poslať správu
Ahoj. Volám sa Petra, mám 22 rokov. A som študentkou vysokej školy, odbor masmediálna komunikácia.

Chceš vedieť, keď Petra Gutmanová pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.