Rome, Roma , Rím

V tomto roku som sa dostal do viacerých miest Európy. Vďaka dostupným letenkám určite nie je stratou času ani 24 či 48 hodinový pobyt. Čo vieš za ten čas stihnúť?

Rome, Roma , Rím

V Ríme som sa ocitol v apríli vďaka spiatočným letenkám z Viedne  za 28 Eur a celkovo som tam strávil 38 hodín. Rím je v podstate jedno obrie múzeum pod holým nebom. V meste žije približne 2 700 000 ľudí, dva krát toľko ho ročne navštevuje, vďaka čomu patrí medzi top 20 najnavštevovanejších miest sveta. Cesta  z letiska Letisko Fiumicino / Leonardo da Vinci / je položené na pobreží Thyrénskeho mora. V mestečku Fiumicino sa zastav aspoň na dobrú kávu, v mojom prípade to boli raňajky. Cesta z Fiumicina, či letiska do Ríma je jednoduchá. Na letisku si kúpiš spiatočný lístok na autobusový transfer za 11 Eur, prípadne online za 8 Eur. Cesta autobusom trvá viac než pol hodiny - záleží na hustote dopravy.Konečná zastávka je vlaková stanica, čo je skvelý orientačný bod. Na túto stanicu sa vieš z letiska alebo mesta dostať tiež vlakovou dopravou. V Ríme funguje bezproblémová autobusová doprava, električky či metro linky. Lístok na 24 hodín stojí 7 Eur.

Ubytovanie

Počas môjho cestovania vyhľadávam ubytovanie pod 10 Eur. V Ríme som cez Booking.com, ktorý ponúka rôzne výhody, dal za jednu noc v hotelovej izbe 8 Eur.                           Nebola síce luxusná, ale na jednu noc svoj účel splnila. V meste je postelí dostatok, tých lacnejších menej, ale záleží to od toho, v ktorej časti sezóny sa tam vyskytneš.

Najznámejšie pamiatky budeš musieť absolvovať s obrovským množstvom turistov, potvrdil mi to aj mladý Japonec, s ktorým som sa stretol teraz v Thajsku. Pokiaľ sa chceš tomu vyhnúť, musíš vstať pred svitaním, vtedy je mesto takmer prázdne.

Odfotiť si choď:

Panteón

Piazza di Spagna

Fontana di Trevi

Piazza del Campidoglio

Prvú alebo poslednú nedeľu v mesiaci je vstup do  všetkých múzeí, galérií a pamiatok zadarmo.

Pizza, pasta

Utekaj sa pozrieť na ranné stánky Campo de ´Fiori.

V mercato Testaccio v bývalej robotníckej štvrti si nakúpiš ako domáci

Najlepšie raňajky " na stojáka" zažiješ v In caffe

A na najlepšiu pizzu si zbehni k chalanom do Pinsere

Bary tu otvárajú väčšinou až po 22:00.

Určite sa zastav  v bare Thomas jerry project, objavil sa aj v Top 50-bars. Musíš tu mať členstvo, ktoré si jednoducho vybavíš cez internet. A aj preto je tam dovolené fajčiť.

V Ríme som prešiel 34,2 km a celý pobyt vrátane ubytovania, leteniek a dvoch coctailov v Thomas jerry ma stál 120 Eur.

Pokiaľ ta článok zaujal tak utekaj aj na instagram @lukas.matulik

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
10
Poslať správu
Vraj profesionálny barman :D bývalý barman legendárneho Bukowskeho baru, momentálne cestujem a žijem v juhovýchodnej Ázii. Budem písať o mojom cestovaní živote... kde a ako ušetriť na cestách, čo vidieť. *članky neobsahujú sponzorovanú reklamu

Chceš vedieť, keď Lukas Matulik pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.

Ďalšie články autora

Zobraziť všetky
1.11.2019 15:04
Po Vietname
28.10.2019 14:26
Hà Nội (Hanoi)
12.10.2019 13:15
"Vyspať sa"