Či už klasické slovenské (väčšinou) štátne vzdelanie, ktoré sa kostrbato snaží reflektovať svojím obsahom potreby globálneho trhu práce, alebo rozdielové vzdelanie „zahraničného typu“, presne také isté, ako majú rovesníci z Dánska, Švédska či Veľkej Británie.
Pri výbere nového auta či spotrebnej elektroniky si dáte námahu a čas vybrať to najlepšie (vzhľadom na vaše možnosti). Recenzie, blogy, články, videá, porada so známymi.
Koľko času však venujete výberu škôlky, základnej školy či neskôr univerzity? A tu nejde o spotrebný tovar, ale o vybudovanie si čo najlepšej štartovacej pozície do ďalších rokov. Stačia dva kliky myšou a máte na výber krajiny, ktoré sú na tom či už sociálne alebo ekonomicky lepšie ako je naše Slovensko. Schválne, rozhliadnite sa okolo seba.
Máme Nemecké autá, škandinávsky nábytok a elektroniku z Číny. Koľko vecí nájdete voľným okom vo svojej domácnosti, ktoré majú na sebe napísané „Made in Slovakia“? Je ich, bohužiaľ, podstatne menej, ako tých s nápisom ,,Made in Germany, Made in Great Britain, Made in Poland, a na vrchole tróni kráľ, Made in China”. Tak prečo nedať prednosť "zahraničným výrobkom" aj pri vzdelaní?
V nasledujúcom videu sa s nami Daniel podelil o jejo skúsenosť s rokom stráveným na škole v Brazílii.
Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na [email protected].
Chceš vedieť, keď romanhutira pridá nový blog?
Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.