27.2.2020 11:50

Knödel Manufaktur

Mňam buchtičky z viedenskej manufakturky

Sú dni, kedy si človek za dlhý čas povie, že treba vyskúšať niečo nové. Po dlhom čase som našla parťáka, ktorý bol ochotný sa toho zúčastniť :) Aj keď náš prvotný plán bol úplne iný... hľadali sme útuky zvierat vo Viedni. Po dlhom neúspechu sme sa rozhodli, že si dáme prestávku a niekde zakotvíme. Úplnou náhodou, čo som vôbec neplánovala, som veľmi dlho chcela zistiť, kde sa nachádza ,,to" miesto, ktoré som videla na fotkách, tie úžasne vyzerajúce buchtičky?!

Miesto je ľahko dostupné verejnou dopravou, či sa ide metrom U6 zástavka Josefstädtestrasse alebo električkou 1, 2, či 5. Celé okolie vyzerá tak, že zabúdam kde to vlastne som, niekde v strede Viedne myslím, že je to časť Josefstadt vo Viedni.

A teraz spomínane miesto, mala výrobňa tých úžasných buchtičiek :) Našli sme to hneď, nápis je dobre viditeľný. Interiér je však na moje a môjho kamoša sklamaním, je tam dokopy 6 stolov, čo keď narýchlo vypočítam je miesto pre 12 až maxmimum 15 ľudí. Obsluha veľmi milá, je to však samoobslužná čosi ako minikaviareň. Miesto pôsobí veľmi útulne, no nápor ľudí je tam naozaj citeľný!!! Zistili sme, že vrámci Viedne sa dajú aj doručiť prostredníctvom služby ,,Lieferando.at".

A teraz k samotným buchtičkám :) Sú na výber dve možnosti, buď si môžete vyberať z ponuky sladkých buchtičiek alebo slaných. Ja som neodolala ponuke sladkých a kamarát si dal slané. Na našej ochutnávke sme sa po veľmi dlhej debate zhodli, že tie sladké sú naozaj úžasné!!! Môj favorit je maková a náplňou vôbec nešetria :) Cena jednej buchtičky je 2,70 eura, slané sa pohybujú okolo 3,50 a majú na výber aj špeciálnu ponuku, kde stoja buchtičky 4,50.

Celkový dojem je dobry, ale oplatí sa tam určite zavítať nie moc silné hodiny, vtedy to tam praská vo švíkoch. Určite neodporúčam ísť niekam na kávu alebo dezert v nedeľu, vtedy sú všetky známe ale asi aj neznáme kaviarne a cukrárne plné!

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
0
Poslať správu
Cestovatelka po Europe, milovnicka dobreho jedla a uzasnych ludi :)

Chceš vedieť, keď Lilly pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.

Ďalšie články autora

Zobraziť všetky
21.2.2019 12:09
Recept na šťastie