29.2.2020 08:55

PULP Sessions: Kapela PRIE100R zverejňuje live verziu skladby Jasnozriví

V rámci PULP Sessions sa zatiaľ predstavili The Youniverse a Got Blue Balls. Treťou kapelou, ktorá sa prezentuje svojou live session, je PRIE100R.

Kapela PRIE100R rozhodne nie je žiadnym nováčikom. Ako laureáti ceny nadácie Advance Invesments Radio_Head Awards 2017, už majú na konte svoj debutový album 292 z minulého roka, ktorý nahrali v štúdiu PULP. Tam vznikla už pred niekoľkými rokmi veľmi príjemná a priateľská spolupráca, takže pri ponuke účinkovať v novej sérii PULP sessions kapela neváhala.

Kde sa vzali PULP Sessions?

Pulp sessions je nová multi-žánrová hudobná iniciatíva tímu nahrávacieho štúdia PULP, ktorá dáva priestor novým nádejným, ako aj etablovaným inteprétom súčasnej slovenskej a českej hudobnej scény. Umelci dostávajú príležitosť prezentovať svoju tvorbu naživo, v najvyššej dosiahnuteľnej audiovizuálnej úrovni. “Je to koncept, nad ktorým sme už dlhšie premýšľali, keďže sme chceli podporiť hudobníkov, ktorí nás počas nahravaní v štúdiu zaujali.” (Jakub Hríbik a Matej Turcer z tímu Pulp)

Ako to celé vyzeralo v praxi?

Každé z vystúpení je autenticky naživo. Dolaďovanie vokálov, prehrávanie partov, či overduby sa nepoužili. V postprodukcii sa už nič z toho neriešilo. Efekty sa používali priamo pri nahrávaní v záujme zachovania čo najvyššej autenticity.

Toto všetko sa dialo v priestoroch štúdia 3 televízie JOJ na Kolibe.

“Sme veľmi radi, že máme s Pulpom takúto spoluprácu. Na Slovensku ide o unikátny projekt, keďže sa nakrúcalo v reálnom čase až na 5 plnoprofesionálnych kamier v rozlíšení 4K. Na placi boli tiež veľké ateliérové svetlá, ako aj veľa techniky priamo z Pulp Studia. Zvuk je naozaj excelentný a v rozľahlom priestore haly dodal skladbe nový rozmer, ktorý sa nám pozdáva ešte viac než jej albumová verzia“. (speváčka Dominika Zdražilová)

Prečo práve Jasnozriví?

“Pre túto skladbu sme sa rozhodli pretože pri koncertoch patrí medzi naše najobľúbenejšie. Má v sebe veľa energie a aj sa nám dobre hrá.” (skladateľ a basgitarista Radovan Činčura)

Kapela si pripravila uverejnenie live session k skladbe Jasnozriví na dátum 29.2.2020 o 9:00. Tento dátum nie je náhodný, keďže je dátumom, v ktorom kapela pred 4 rokmi vznikla. Oslávte s PRIE100Rom ich štvrté, respektíve prvé narodeniny. Kliknite si na odber na ich YouTube kanáli a počkajte si na horúcu novinku Jasnozriví.

Odpočítavanie:

https://youtu.be/5qs90wYvEbA

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
0
Poslať správu
PRIE100R is a Slovak (Middle Europe) dark electronic band formed in Bratislava, in 2016. The band consists of producer and multi-instrumentalist Radovan Činčura, as well as multi-genre vocalist and musician Dominika Zdražilová (Dom Birch). They are the essence of the unique sound. They collaborate with other guests in studio recordings. With their debut album "292" they bring a unique sound and original song with Slovak lyrics. You can listen to their music on Spotify and Apple Music.

Chceš vedieť, keď prie100r pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.