posolstvo Hankovho rádu

Niekedy sme tak sami, až to dáva zmysel ...

Záleží najviac na tom, ako dobre dokážete prechádzať ohňom. Myslím, že práve v tejto vete je vpísaná celá podstata existencie. Ten bradatý chlapík s vráskami spôsobenými životom proste vedel čo vraví, kričalo mu to z očí. Nikoho nezaujímajú dokonalé životy, dokonalých ľudí, všetkých zaujíma ako sa tie dokonalé životy poserú. A hlavne, ako ľudia ktorí tie životy žijú kľačia na kolenách svojej naivity a prosia, prosia o to aby sa ich bolesť zmiernila. Je pekné skrývať sa za vyšší plán a podobne spracované osudy. Moja verzia sa mi páči viac. O živote vedia dokonale len ľudia čo tápajú, sú na mizine a prebíjajú sa svojím príbehom. Bohatí a slávni ? Tí môžu len hádať.

Momentálne sedím s písacím strojom v pohodlí svojho kresla a plamene si ma podávajú z každej strany. Skôr či neskôr sa duša obrní voči jazvám, v tomto je podobná ako telo. Rozdiel je, že na tele Vám až tak nezáleží a na duši nezáleží nikomu inému. "Písací stroj", bonsaj.

Franz Liszt do mňa vkladá svoje pocity otlačené do nôt a ja sa sa ním nechám ovládať, myslím, že práve na to boli stvorené nedele. Aby na nás mohli pôsobiť tiene minulosti, ktoré ich prítomnosť nedocenila. Aké náročné musí byť keď človek dušou naozaj disponuje. Je to výsostná zodpovednosť, ktorú si omylom privlastňujú všetci ľudia. Franz sa odráža od stien bytu, ja si sám popíjam víno a som si viac ako uspokojivým spoločníkom, ale môj duševný kľud bol niekomu tam hore tŕňom v oku a tak mi došla zásoba krvi Ježišovej. ... mea culpa ale vážne nemám v úmysle schovávať svoje umučenie v riadkoch bez pomoci tohto geniálneho nápoja. Znamená to len jedno. Ľudské tváre. Ale vojna prináša obete a ja svoje zbrane nemienim nechať hrdzavieť vo svojich sklenených schránkach. Nakoniec každý chceme len niekoho, kto nám rozumie ... nemusí s nami súhlasiť, nemusí k nám prechovávať obdiv či odpor, proste stačí ak nás chápe. V ten moment , sa necítime až tak stratení. Aj keď byť strateným býva často jediný spôsob ako sa nájsť. A práve teraz, to dáva zmysel ..

Myslím, že tí hore sa kúpu v úprimnosti.

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
1
Poslať správu
Analógový chlap v digitálnej dobe. Videl som už dostatok šialenstva na to, aby som ho vedel identifikovať.

Chceš vedieť, keď lando.calrisian pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.

Ďalšie články autora

Zobraziť všetky
30.7.2022 22:08
anonym-US
9.7.2020 20:25
AGONY