kompilácia protichodnosti

Subjektivita ničí príbehy a príbehy nemajú byť ničené, kto sa už len o svojom živote niečo naučil práve zo svojho života ? ...

Vraj začať citátom sa považuje za vyspelosť osobnosti, tak to skúsim. Použijem jeden z mojích obľubených, hoci bolo ťažké vybrať si z toho mnoha kedže som ľahko ovyplvniteľný človek. Nikdy som nevedel či sarkazmus mám pre zreťeľnosť deja nejako označiť, tak budem používať slovíčko bonsaj. ... ľahko ovplyvniteľný človek; bonsaj.

"I find television very educating. Every time somebody turns on the set, I go into the other room and read a book". - Grucho Marx.

Vskutku zaujímavé. Z mojho pohľadu preto, lebo pomerne rovnako to mám ja vo vzťahu k väčšine ľudí, ktorí v mojej blízkosti vypustia z úst niečo iné ako vzduch. A ešte majú tú drzosť, že tomu čo nazývajú zmysluplné slová, chcú dať tvar v podobe vety. Zvyčajne sa na nich pozriem "ktotidneszašnurovaltopánky" pohľadom, poprípade si v duchu predstavujem ako mu dávam bezdôvodne päsťou do tváre, a mlčky odídem. Na moju obranu, bezdôvodne nie. Niekto raz povedal, že ho dokážu vytočiť len inteligentní ľudia. Zrejme sa radím na opačnú stranu precedensu, keďže mňa dokáže vytočiť len hlupák. Samozrejme považujúci sa za inteligenta.

Naposledy som bol súčasťou debaty ohľadom vzťahov v dnešnej dobe. O nevere, naopak dôvere, príčine a dôsledkoch týchto diablových nástrojov. Veľa zúčastnených strán. Ešte viac prednesených názorov. Keďže, verte či neverte, nikto sa nedrží svojho názoru. Vždy ho ovplyvňujú ďalšie. Samozrejme podľa potreby v komunikačnom kruhu.

Sústredil som sa na jednu vec, ktorá sa mi samozrejme potvrdila z toho nekonečného počtu slov, ktoré ľudia vypúšťali z úst. Všetci sme zmätení.

Kto tvrdí, že nie je, je na pokraji úplného šialenstva. Jedná polovica jablka tvrdí, že je nezadaná a že je odsudzovaná za tento postapokalyptický čin hodný sodomie. Druhá polovica samozrejme disponuje názorom, že tí , čo sú v dnešnej dobe zadaní, su pod drobnohľadom predsudkov a pod paľbou slobodomyšlienkárov. Unavuje ma písať tak dlhé slová. Netuším do ktorej časti sa mám zahryznúť. Uznávam. Ostatní ľudia sa napchávajú jednou časťou jablka a mám tušenie, že skor či neskôr im z toho príde poriadne nevoľno a zvratky budú tiecť potokom. Viem len to, že človek ktorý si je istý svojím názorom a nepríjme žiadny iný fakt, je v poriadných sračkách. Obrazných sračkách, ale verte mi, nesmrdia o nič menej.

Subjektivitu si človek musí zaslúžiť a to mnoho ľudí netuší. Podkladajú jeden názor za druhým ako perníky na pekáč pred šterdým večerom až kým si uvedomia, že nemajú žiadnu hodnotu. Nič proti perníkom, som zástanca novodobej architektúri v rekreačných oblastiach, nehovoriac o rozširovaní obzorov. Ale daj si kaviár na raňajky každé ráno a budeš o chvíľu túžiť po chlebe s maslom a cibuľou. Vnucovanie názorov mi príde ako pôdorysná črta práve tých ľudí, ktorí v mojich predstavách prechádzajú rôznou tortúrou podobnou Danteho peklu. Nevravím že musíte súhlasiť so všetkým, čo vám dnešné spoločenské svedomie ponúka. Len by nezaškodilo menej pokrytectva a proste zobrať názor prostého ľudu do podtazu. Predsa keď rozprávaš, len opakuješ to čo vieš. Na druhú stranu keď počúvaš, možeš sa dozvedieť niečo mimo tvojho komfortného zmýšľania. Môj pohľad však je, že na niektoré otázky nie sme hodní poznať odpovede, môžeme len hádať. A to z nás robí mocnejších ľudí ako by sme naozaj disponovali správnymi odpoveďami.

Niekedy je menej proste viac. To povedal Gándhi. Alebo nejaký iný chlapík s briadkou. Som si však stopercentne istý, že to nebol Ježiš ... Ešte niečo ... Nebuď naivný keď si si myslel, že sa k podobnej téme vyjadrím. Zatiaľ ešte ani neviem či som zaťažený na ženské zadky alebo hornú časť týchto božských stvorení, takže ... Nie, DNES nie.

Ale rád si vypočujem Váš názor ....

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
0
Poslať správu
Analógový chlap v digitálnej dobe. Videl som už dostatok šialenstva na to, aby som ho vedel identifikovať.

Chceš vedieť, keď lando.calrisian pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.

Ďalšie články autora

Zobraziť všetky
30.7.2022 22:08
anonym-US
9.7.2020 20:25
AGONY