18.4.2020 23:55

LIVE STREAM BRAŇA MOJSEJA ako obraz dnešnej doby

Projekt "Láska spája", ktorého význam ľudia zrejme nepochopili

Po sobotnom LIVE stream vystúpení Braňa Mojseja v projekte "Láska spája" zostalo vo mne znechutenie...

A nie je to vystúpením kapely, aj keď povedzme si úprimne, vedeli by sme si predstaviť pozerať a počúvať aj iných umelcov... ide mi skôr o takmer 3000 ľudí len na stránke projektu, /celkovo z iných zdieľajúcich stránok až 100 000 zobrazení/ ktorí koncert pozerali doma zo svojich obývačiek a využili tú možnosť prejaviť sa. Na normálnom koncerte by takúto možnosť nemali a je mi viac ako jasné, že keby sa koncert odohral skutočne naživo, nenazbieralo by sa azda ani len 1000 z nich, ktorí by úprimne prišli podporiť Braňa. Alebo sa mýlim?

Na celom koncerte ma každú sekundu zarážali reakcie stoviek ľudí, ktorí si potrebovali zvýšiť svoju osobnú vibráciu, či skôr nízke sebavedomie tým, že sa vysmievali Braňovi a jeho prejavu. Mne totiž nejde o samotného interpreta ako hudobníka, ale predovšetkým sa zaujímam o Braňa ako o ľudskú bytosť, z mäsa a kostí a ešte k tomu s DUŠOU. Lebo aj tá je našou podstatnou súčasťou. Nemálo z ľudí svojimi povrchnými reakciami, úbohými a plytkými názormi len znižovalo svoju duševnú vibráciu či rovnováhu, v domnienke, že výsmechom z niekoho iného sa nasýti a vyživí ich vlastné ego. Pri čítaní neustále plynúcich komentárov mi došlo, akí sú ľudia nevedomí a ako im absolútne nedochádza, čo svojimi myšlienkami vytvárajú. Prišlo mi, že sa nad tým vôbec takýto človek ani len nepozastaví, že môže niekoho raniť, respektíve sa môže niekoho dotknúť. A tu nejde len o samotného Braňa, v mnohých komentároch pod ix článkami je vidieť priame útoky aj na Igora, Fera či Joža. Ľudia dnešnej doby, kedy si so smartfónom v ruke myslia, že môžu na všetko osobne reagovať a s nonšalantým chochmesom neviditeľného podvodníka to aj bez nejakého citu vykonávajú. V nevedomí vlastnej ťažoby, výrokmi na niekoho typu: "takto by som nechcel dopadnúť", "toto je hnus" a podobné priame osočovanie len živíme pôdu pre baktérie, vírusy a iné škodné "pliagy" v našich telách. Lebo sila myšlienok je v nás. To my si tvoríme svoj život a celospoločenské vedomie.

Bohužiaľ výpoveďou mnohých ľudí je cítiť len jedno. Že sme to my sami, čo nastavujeme svojimi reakciami zrkadlo tejto neľahkej doby, to my sami svojimi čiernymi a uštipačnými myšlienkami tvoríme zlo vlastných životov. Nie je to ani Braňov hudobný prejav, ale naša falošná zvedavosť a chuť vysmiať sa na niekoho šťastí alebo nešťastí, to nehrá vôbec rolu. Namiesto toho, aby sme zamerali pozornosť na niečo s hĺbkou, čo vyživuje naše duše...sa bezprízorne pozeráme na niečo, z čím bytostne nesúhlasíme ale aj napriek tomu, to máme potrebu komentovať, ba čo viac, máme potrebu to verejne zdieľať nech sa všetci "pobavíme". Priznám sa, aj ja som s prestávkami pozerala live stream, ale moju pozornosť hlavne prevalcovali reakcie ľudí.

Zamýšľam sa nahlas a verejne, prečo nie sme schopní podporiť skutočné umenie, ale budeme šírením nenávisti zdieľať niekoho, kto sám vie, ako na tom hudobne je, kto sám pred sebou si je natoľko istý a v láske prijatý, že jeho vaše reakcie zraniť /už/ nemôžu.

... Ale ako vidíte, mňa sa dotkli, a to v nemalej miere. Sklamanie a smútok. To je môj osobný výplod sobotňajšieho koncertu Braňa Mojseja. Láska /však/ spája a ja v ňu naivne verím, preto sa zas na nejaký čas zavriem do svojej bubliny, nebudem čítať komentáre pod žiadnym článkom a svoju pozornosť zameriam tam, kde chcem aby rástla. Smerom k vedomému životu a láske. Láske ku každej živej bytosti. Bez hodnotenia, kritizovania, len s prijatím v čistej forme najvyššej lásky. S čím moja duša nesúzni, to nehaním... len to púšťam.

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
5
Poslať správu
moje meno je lucia, priatelia mi hovoria Lusy a jedna moja veľmi dobrá priateľka mi hovorila kedysi : " Lusy, to nie sú len samé plusy, ale aj mínusy...." :) a tak to už v živote chodí... môj život, to, čo ma baví, to, čomu verím a čo by som chcela šíriť do sveta, nájdeš zrejme TU...resp. časť z toho určite :) nemusíš s tým vôbec súhlasiť, stačí to len prijať, že ona to proste takto má...tak, ako ty máš mnohé veci inak...a preto sme každí jedineční a navzájom prepojení, lebo všetci sme aj tak JEDNO....

Chceš vedieť, keď lusy pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.