26.10.2020 18:49

Erotické pomôcky nie sú tabu! Toto sú 3 dôvody, prečo sa ich oplatí používať

Keď sa povie erotické pomôcky, mnohí sa ihneď zháčia a odmietajú na túto tému viesť debaty. Avšak, ich používanie dokáže preukázateľne zvýšiť kvalitu sexuálneho života a priniesť zaujímavé benefity.

Sexuálne pomôcky sa veľmi úzko spájajú s pojmom zmyselná erotika. Tá má hlbší zmysel ako len rýchle uspokojenie svojich sexuálnych potrieb. Mnohí ľudia sa počas svojho života pohybujú len v rovine povrchnej erotiky, ktorá spočíva v uspokojení svojich potrieb, či už svojpomocne, alebo s partnerom. Zmyselná erotika však zahŕňa oveľa hlbšie poznanie svojho tela, objavovanie nových pocitov a možností uspokojenia.

Ak sa chcete ponoriť do neprebádaných vôd zmyselnej erotiky, potrebovať budete práve sexuálne pomôcky. Tie vám pomôžu stimulovať rozličné erotogénne zóny a experimentovať tak s novými pocitmi. Na erotické pomôcky by ste sa nemali pozerať ako na „lacný“ spôsob, ktorý vám nahradí živého partnera. Vnímať by ste ich mali ako kľúč k nepoznaným zážitkom, ktoré vám môžu doslova zmeniť život. Najmä z týchto 3 dôvodov sa ich skutočne oplatí zvážiť.

1. Sexuálne pomôcky pomáhajú zlepšiť sebavedomie

Viaceré štúdie ukázali, že nízka znalosť vlastnej sexuality priamo vplýva aj na sebavedomie, najmä v oblasti partnerských vzťahov. Erotické pomôcky, či už je to dildo, vibrátor, alebo mnohé ďalšie predmety pre ženy, ale aj mužov, vám pomôžu dokonale preskúmať schopnosti a možnosti vášho tela. Vďaka tomu budete mať v oblasti sexuality a erotiky oveľa vyššie sebavedomie, čo sa odrazí aj na kvalite vašich vzťahov a sexuálnych zážitkov s partnerom.

2. Erotickými pomôckami proti sexuálnej dysfunkcii

Sexuálna dysfunkcia je nepríjemný problém, s ktorým sa stretáva čoraz viac ľudí, a to nielen v pokročilom veku. Zasahuje mladých, starých, mužov, aj ženy. Pod pojmom sexuálna dysfunkcia sa skrýva rada fyzických, ale najmä psychických problémov, ktoré znižujú libido a výrazným spôsobom tak obmedzujú sexuálne schopnosti a partnerský život v posteli. Aktívne používanie sexuálnych pomôcok vám prinavráti libido a dovolí opäť si užívať mimoriadne kvalitný sexuálny život.

3. Posilnenie vzťahu so svojím partnerom

Nie je žiadnym tajomstvom, že sexuálny život výrazným spôsobom ovplyvňuje kvalitu celého vzťahu s partnerom. Nedorozumenia v posteli, neschopnosť partnera uspokojiť a monotónnosť sexuálneho života sú faktory, ktoré kvalite vzťahu s vaším partnerom rozhodne nepomáhajú. Erotické pomôcky vám umožnia neustále oživovať svoj partnerský sexuálny život o nové spôsoby uspokojenia a objavovať, čo sa vášmu partnerovi páči. Stačí niekoľko základných pomôcok a váš sexuálny život zrazu naberie úplne nový zmysel.

Používanie erotických pomôcok tak rozhodne má veľký význam a ak ste ich do svojho sexuálneho života ešte nezaradili, mali by ste ich vyskúšať a objaviť tak zákutia zmyselnej erotiky, ktoré za to objavenie nepochybne stoja!

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
3
Poslať správu

Chceš vedieť, keď Petricek852 pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.