Stredoškolské učivo nájdete už aj Online!

Mimoriadne voľno nenechalo doma len 50.000 slovenských maturantov, ale hlavne rodičov, ktorí museli chtiac nechtiac akceptovať online vzdelávanie.

Rodičia a starý rodičia sa opäať zo dňa na deň stali administrátormi školských portálov, zháňajúci na nete zadania lekcií, domáce úlohy, odštartoval sa hromadný lov routery, tlačiarne, tonery a kancelársky papier. Na nete sa do popredia dostali  zaujimavé vzdelávacie projekty (či už na čisto komerčnej, či altruistickej báze). Zaujali ma hneď tri.

Prvým je počin Daniela Haviera, ktorý trávi dni v „domácej škole bez školy“ a jeho projekt nájdete na YouTube pod názvom Chymeros.

Druhým je OnlineMaturita.sk, portál určený najmä stredoškolákom a maturantom, kde študenti nájdu 12 maturitných predmetov prezentovaných stredoškolskými profesormi vo viac ako 300 video lekciách.

Poslednou je iniciatíva, ktorá vznikla priamo od rodičov. Facebooková skupina Zavretá škola má za cieľ sa navzájom povzbudzovať, prinášať zaujímavé nápady, informácie, videá a linky pre tých školákov, rodičov a učiteľov.

Držím palce všetkým rodičom, študentom a žiakom, ktorý bojujú každý svoj osobný boj nie len s pandémiou, ale aj sami so sebou, vlastnou trpezlivosťou a schopnosťou sa sústrediť.

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
0
Poslať správu
Krokvpred je podcast, v ktorom sa snažíme dať ľudom informácie, inšpiráciu a názory, ktoré si myslíme, že sú v živote podstatné a vedia pomôcť.

Chceš vedieť, keď romanhutira pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.