26.3.2021 13:42

Investičné cappuccino: recept na finančný úspech?

Prosíš si Gingerbread Latte alebo Mocha Frappuccino? Tak ako si ráno vyberáš obľúbenú kávu, rovnako si môžeš vybrať spoločnosť do ktorej investuješ. Môže to byť dokonca investícia s vôňou kávy!

Dnes si povieme viac o spoločnosti Starbucks a o vývoji ich akcií.

Čo stojí za úspechom Starbucksu? „Každý deň chodíme do práce v nádeji, že urobíme dve veci: podelíme sa o skvelú kávu s našimi priateľmi a pomôžeme svet trochu vylepšiť.“ hovorí Starbucks. S týmto konceptom sa mnohí z nás stotožnia, pretože čo je lepšie ako pokecať s kamoškou pri dobrej káve? Pre niekoho maličkosť, pre mňa mentálna očista. Toto som si uvedomila hlavne počas pandémie a možno práve kvôli detailom je Starbucks takým úspešným konceptom.

V Starbuckse si môžeš vychutnať kávu z rôznych krajín. Výnimočnú kávu dovážajú napríklad borovicových lesov centrálnej vysočiny vo Vietname. Na ich webovej stránke nájdeš veľa zaujímavých informácií, dokonca si môžeš stiahnuť návod ako správne pripraviť kávu! Bol si niekedy v predajni Starbucks v Miláne? Ja som ju navštívila počas môjho road tripu po Taliansku, napriek tomu, že rada pred predajňou ma v prvom momente veľmi odrádzala. Stáť v rade kvôli návšteve kaviarne? Vravím si, WTF! Prekvapenie prišlo po vstupe, vtedy som si povedala, že Starbucks má unikátny štýl a odporúčam túto návštevu každému!

Starbucks pomáha V Portoriku po hurikáne menom Mária Starbucks podal miestnym farmárom pomocnú ruku. Spoločnosť Starbucks daruje poľnohospodárom na celom ostrove dva milióny semien kávy odolných voči zmene klímy. Nadácia Starbucks Foundation a Fonalledas Foundation spolupracujú so spoločnosťou World Coffee Research, aby zabezpečili, že tieto semená budú po ďalšie roky produkovať vysoko kvalitnú kávu.

Prečo investovať do Starbucks?

Poďme si teraz uviesť pár faktov, prečo by mohol byť Starbucks dobrou príležitosťou na investovanie:

Prvý Starbucks bol otvorený v roku 1971 – stabilná spoločnosť.

Záväzok enviromentálnej udržateľnosti.

Starbucks Corporation je výrobca kávy a najväčší obchodný reťazec kaviarní na svete.

Predajne nájdeme cca v 55 krajinách.

Reaguje rýchlo na vývoj trhu – donáška kávy.

Starbucks vlastní cca 27339 obchodov.

Keď berieme investovanie ako prípravu receptu, v tom prípade je Starbucks jednou z našich ingrediencií. Podobne ako pri varení, tak aj pri investovaní zvažujeme, ktorá ingrediencia je vhodná do nášho jedla. Mne vždy pomôže pri rozhodovaní aj graf vývoja akcií spoločnosti:

Zdroj: www.marketwatch.com Na grafe vidíme ako rástla hodnota akcií v priebehu posledných 3 rokov. Pozrime si teda nižšie na obrázku, ako by sa vyvíjala naša investícia 1000 eur a aký zisk by sme dosiahli po 3 rokoch.

Za spoločnosťou Starbucks sa ukrýva zaujímavý príbeh a na ziskoch môžeme vidieť, že to nie je žiadny začiatočník na trhu. Napriek tomu môj „investičný recept“ nemusí byť pre každého, ale ak chceš začať s investovaním a nevieš si poradiť, tak si pozri našu stránku www.mafinn.sk!

Lucia z Mafinnu

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
0
Poslať správu
Webový portál Mafinn TI ukáže, že investovanie je jednoduchá, chutná a dôležitá súčasť bežného života.

Chceš vedieť, keď Mafinn pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.