26.4.2021 12:02

McDonald’s je Happy Meal pre investovanie na burze!

Tento fast food gigant ponúka aj možnosť zaujímavej príležitosti ako zarábať na ich akciách. Ukážeme ti, prečo je táto spoločnosť už roky „chutnou“ voľbou pre investorov.

O spoločnosti Spoločnosť tvorí globálna komunita zamestnancov, farmárov, dodávateľov, franšízantov a nespočetné množstvo ďalších, ktorí tvoria najznámejšiu fast food značku na svete. Sami si hovoria familiárne McFamily, okrem toho sú na trhu už viac ako 65 rokov.

Prečo kupovať akcie McDonald’s? Táto spoločnosť nie je žiadny startup, kde nikdy nevieš, čo sa môže stať. Pôsobí na trhu už desaťročia, čo znamená, že ak si kúpime akcie teraz a vrátime sa k nim cca o 5 rokov, tak s vysokou pravdepodobnosťou tu výrobca hamburgerov nielen že bude, ale bude aj v zisku. Technológie patria k McDonald’s, aj keď to zákazník niekedy nezbadá. Maličká úprava v menu predchádza analýzam a nič nie je náhoda. V roku 2019 McDonald’s kúpil spoločnosť Dynamic Yield so špecializáciou na „personalizáciu a rozhodovaciu logickú technológiu“ a Apprente, platformu pre hlasovú konverzáciu umelej inteligencie. Tieto dve akvizície by mali spoločnosti McDonald's pomôcť nájsť nové príležitosti prostredníctvom digitálneho a kioskového objednávania v nasledujúcich rokoch.

Spoločnosť myslí na budúcnosť a rozvíja sa aj v oblasti donášky, otvára sa novým trhom, napr. Číne a Hong Kongu. Táto spoločnosť kombinuje neuveriteľne vyspelým spôsobom faktory, ktoré jej zabezpečujú popredné miesto v oblasti stravovania. Mení a prispôsobuje menu zákazníkovi, inovuje a snaží sa aj prispievať do komunít na celom svete. Ich vysoké štandardy dokonalej hygieny a čistoty sú tiež všeobecne známe. Nerozprávajme sa iba teoreticky ale poďme si pozrieť konkrétny výpočet investície. Ak by sme investovali 1000 eur do akcií spoločnosti McDonald’s a počkali 5 rokov, tak nižšie môžeme vidieť výsledok a zisk. Výpočet je založený na reálnych dátach 5 rokov spätne:

Celkový zisk by sme si pripísali 758,43 eura. Zisk mohol byť samozrejme vyšší ale my používame radi na ukážku nižšie sumy, aby sme ti ukázali, že investovanie je pre každého! Ak potrebuješ pomoc a nevieš ako začať, tak kontaktuj tvoj MAFINN na www.mafinn.sk. Zdroje: www.shutterstock.com www.corporate.mcdonalds.com

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
0
Poslať správu
Webový portál Mafinn TI ukáže, že investovanie je jednoduchá, chutná a dôležitá súčasť bežného života.

Chceš vedieť, keď Mafinn pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.