23.9.2021 11:28

Vyskúšajte si SUV na vlastnej koži aj vy a zistite, prečo sú vozidlá tejto kategórie také obľúbené

Autá kategórie SUV patria aj u nás medzi najobľúbenejšie a ich popularita pretrváva už vyše 10 rokov. Čo je dôvodom a prečo sú práve SUV čoraz viac uprednostňované pred ostatnými typmi karosérie?

Priblížime vám tri hlavné výhody SUV, ktoré už presvedčili nejedného kupujúceho.

Sú veľké, bezpečné a neraz dokážu perfektne zastať úlohu rodinného auta. Využijete ich na každodenné jazdenie, ako aj rôzne výlety s celou rodinou. Na cestách ich určite neprehliadnete a aj napriek svojim väčším rozmerom si spravidla zachovávajú ľahkú ovládateľnosť, vyššiu priechodnosť terénom v porovnaní s bežnými osobnými autami a popri tom si vás získajú aj svojím komfortom. Ktoré dôvody pre kúpu SUV sú však tie najpresvedčivejšie? 

Jednoduchšie nastupovanie

SUV majú vyšší podvozok ako sedany či kombi a preto sa do nich veľmi jednoducho nastupuje. Na takto jednoduché nastupovanie si veľmi rýchlo zvyknete a vyšší podvozok oceníte aj pri ukladaní batožiny do vozidla či upevňovaní detskej autosedačky. Aj toto je jeden z dôvodov, prečo tak často uprednostňujú SUV práve rodiny s malými deťmi. 

Perfektný výhľad na cestu

Ak máte strach z toho, že SUV sú príliš masívne, veľmi rýchlo akékoľvek obavy zaženiete. Vyskúšajte si napríklad jazdu na niektorom z luxusných SUV v https://www.topautopremium.sk a presvedčte sa, že taký výhľad na cestu je doslova návykový. Perfektne uvidíte nielen pred seba, ale aj okolo seba a tak hravo zvládnete napríklad aj manévrovanie pri parkovaní. 

Vytvoria vo vás pocit bezpečia

SUV vo vás veľmi rýchlo vytvoria pocit bezpečia. Nejde pritom len o pocit. Vďaka svojej konštrukcii patria medzi tie najbezpečnejšie autá. Vyšší posed a robustnejšia karoséria vytvoria medzi vami a okolitým svetom dostatočne veľkú bariéru. Navyše, štandardom pri SUV značky Land Rover a Jaguar je celý rad ďalších bezpečnostných prvkov, ktoré účinne pomáhajú zabraňovať kolíziám. 

Ani po vyše desaťročí to nevyzerá tak, že by popularita SUV mala poľavovať, práve naopak, dnes už má skoro každý výrobca v ponuke hneď niekoľko modelov spadajúcich do tejto kategórie. 

Zdroj obrázkov: topautopremium.sk

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
0
Poslať správu

Chceš vedieť, keď fadam pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.