Chcete pracovať v Nemecku? Na toto vám môže vzniknúť nárok

Práca v Nemecku láka mnohých. Očakávaný vyšší plat je samozrejmosťou, vedeli ste však, že na vás pravdepodobne čakajú ďalšie bonusy a finančné benefity než len výplata?

Rodičia, zbystrite pozornosť

V Nemecku môžete získať štedré prídavky na deti, tzv. Kindergeld. Stačí pritom, že aspoň jeden z rodičov (teda buď vy alebo váš manžel/manželka) pracuje v Nemecku ako zamestnanec a odvádza tam povinné sociálne poistenie. Aj živnostníci či vyslaní zamestnanci majú zväčša nárok na tieto prídavky, taktiež však musia odvádzať sociálne poistenie v Nemecku.

Nemecké prídavky viete získať aj spätne, najviac za posledných 6 mesiacov od vzniku nároku na ich poberanie. Na jedno dieťa dostanete v roku 2021 219 € mesačne, na druhé a tretie dieťa 225 € a na štvrté alebo každé ďalšie dieťa až 250 €.

Ak by to pre vás bolo finančne výhodnejšie, môžete namiesto prídavkov Kindergeld poberať Kinderfreibetrag, čo je nezdaniteľné minimum na deti. Nebude vám však vyplatené, ale uplatnené spätne v nemeckom daňovom priznaní. Pozor, o nemecké prídavky však odporúčame požiadať, keďže s tým úrady budú počítať, a zahrnú sumu prídavkov do výpočtov.

Okrem toho môžete v Nemecku poberať rodičovský príspevok na novonarodené dieťa, a materský príspevok (Mutterschaftsgeld) pre tehotné ženy niekoľko týždňov pred a po termíne pôrodu. Je potrebné však spĺňať nárok na poberanie týchto dávok.

Bonusy a odpočítateľné položky pre rôznych zamestnancov

Väčšine pracovníkov v Nemecku vznikne nárok na nejaké daňové bonusy či odpočítateľné položky. Je ich však toľko, že bežný človek sa v nich len ťažko zorientujeme. V krátkosti spomenieme aspoň najčastejšie.

Ak za prácou dochádzate hoci len niekoľko kilometrov, môžete využiť tzv. „Pendlerpauschale“ či mobilitnú prémiu (a to ani nemusíte byť „pendler“).

Možno sa vám stane, že budete robiť nadčasy, niečo odpracujete počas víkendu alebo v noci. Pri všetkých týchto skutočnostiach máte nárok na sociálne benefity.

Niektoré firmy vyplácajú aj 13. a 14.plat. Ak sa to týka aj vášho zamestnávateľa, nárok na tieto platy vám vzniká po odpracovaní 6 mesiacov v Nemecku.

Medzi ďalšie bonusy a odpočítateľné položky môžeme zaradiť Kurzarbeitergeld (príspevok za skrátený pracovný čas), daňovú úľavu pre samovychovávajúcich, diéty na stravu, finančnú podporu člena rodiny, vedenie dvojitej domácnosti a mnohé ďalšie.

Ak chcete mať istotu, že vaše dane v Nemecku budú „na poriadku“, stávkou na istotu je spoľahnúť sa na odborníkov. TJ-Legal má viac ako 13 rokov skúseností s podávaním zahraničných daňových priznaní, žiadaním o zahraničné prídavky na deti, vybavovaním formulárov U1 a s ďalšími záležitosťami pre Slovákov pracujúcich v zahraničí.

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
1
Poslať správu

Chceš vedieť, keď TJ-Legal pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.