10.12.2021 15:13

Trénovať cez zimu je nezmysel!

Hasičský šport je letný šport, preto treba v zime oddychovať a tešiť sa na letnú sezónu, alebo...

Hasičský šport je letný šport, preto treba v zime oddychovať a tešiť sa na letnú sezónu. Ponorková choroba zachvátila celé družstvo, treba si dopriať zaslúžený oddych a telo tiež potrebuje relax. Celú sezónu sme mali neskutočnú smolu, potrebujeme to stráviť, aby tá ďalšia bola úspešná. Hitparáda výhovoriek prečo neprísť na tréning je nekonečná v každom ročnom období. V zime s klesajúcimi stupňami celzia získavajú nádych opodstatnenosti. Pravda je oveľa krutejšia ako januárové mrazy.

Ak v zime chýba tréning, v lete chýbajú výsledky.

DHZ Badín na príprave (foto: Mark Gogola)

Hasičský šport je výsostne tímový šport, ak zlyhá jeden, do kytek idú všetci. Že ponorková choroba. V lete sa súťaží a nie je čas to riešiť. Počas zimy nejde o víťazstvá a je čas na stmelenie kolektívu a vyštrnganie žabomyších vojen. Len treba prísť na tréning. V lete sme tím a zime dajte mi pokoj? To je snáď vtip. Keby sa pridávali body za najdôveryhodnejšie výhovorky, niektoré družstvá by boli v čele tabuľky bez toho, aby sa postavili na štart. Možno ste super kolektív a nepotrebujete stmeľovať a vyštrngávať. A čo kondícia?

DHZ Badín

V lete sa ťažko behá so zimnými kilami.

Človek nie je medveď, čo celú zimu prechrápe a potom svižne popreháňa zopár výletníkov. Štandardne sa nesúťaží od októbra do apríla. Matematicky zdatnejší vidia, že je to približne pol roka. Ak pol roka netrénujete a nie ste komixový superhrdina, ťažko dosiahnete výsledky. Ó áno, v lete to boli samé súťaže, cez zimu treba venovať čas rodine, televízoru, sami sebe, chladničke (doplňte akýkoľvek objekt lásky).

HASIČI SÚ VÁŽNE TOP

Ale hasičský šport nie je šport. Je to životný štýl. A ak sa nevyskytuje na zozname priorít, nuž...

#hasicijsoutop #hasici #sdh #dhz #hasici #firesport #poziarnyutok

Hasiči.TOP

Finále znojemské a břeclavské ligy - foto: Petr Vojtíšek

Celú fotoreportáž aj s fotoarchívom nájdeš na našom Instagrame - Hasiči.TOP

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
1
Poslať správu
Hasičský magazín

Chceš vedieť, keď Hasiči.TOP pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.