20.12.2017 20:09

Maylo van kok

Prečítaj si rozhovor s raperom, ktorý má veľké plány,veľký talent a za sebou spoluprácu so speváčkou zo Superstar ...

Pôsobíš teda pod umeleckým menom Maylo van kok, ako vznikla tvoja prezývka?

,, Vieš, čo? To je taká nezáživná historka. Kedysi dávno sme mali skupinu, ktorá sa časom rozpadla. Samozrejme, že ja som chcel tvoriť hudbu ďalej, ale nechcel som vystupovať pod starou prezývkou ( origy kok ), prišlo mi to už aj také detské. No a kedže som Miloš a strašne som si ulietal na filme Maska, kde pes sa volal Maylo, tak som sa rozhodol, že toto je moja cesta a od vtedy tvorím pod prezývkou Maylo van kok. “

Ako si sa dostal k hudbe? Viedol ťa niekto od mala alebo to bolo z tvojej hlavy?

,,V podstate od mala som mal kontakt s hudbou. Muzikanta sme v rodine nikdy nemali, ale otec mi vždy kupoval malé gitary a púšťal mi rôznu hudbu, takže asi tu som si vybudoval vzťah k hudbe. Keď som mal 13 rokov, tak spolužiak začal rapovať, vtedy letel Eminem a tak som si povedal, že keď to môže robiť on, tak aj ja ( smiech)."

Koľko sa venuješ hudbe?

,,Mne matematika nikdy nejako nešla, ale zdá sa mi, že od roku 2002."

zdroj : Maylo van kok

Čo rodina podporujú ťa v tom?

,,Dajme tomu, že hej. Až mi to je divné J. Sestra rada počúva rap, takže tá áno aj mi pozdieľa skladby. Mamina tá ani nemá moc šajnu, čo je internet, ale keď jej pustím skladbu tak sa vždy teší. A najväčší kritik v rodine je asi môj brat, ten moc tento štýl hudby nemusí, ale povie mi takú tú zdravú konštruktívnu kritiku, takže od neho to beriem. "

Spolupracuješ vo veľkej miere s Julcom ako ste sa k sebe dostali?

,,Julco je brat Veronike Danišovej, ktorú môžeš poznať zo Superstar. Raz ma Veronika oslovila, že by chcela urobiť so mnou skladbu, takže tam sme sa spoznali, sadli sme si a od vtedy to vlečieme spolu. Robí mi všetky hudby, klipy aj fotky."

Čo považuješ za svoj najväčší úspech?

,,V podstate sú to nie je nejaké veľké úspechy. Keď ešte mala skupina AMO svoje meno, tak sme im v Prievidzi robili predskokanov a aj keď ja som moc nebol spokojný s výkonom, ale po koncerte sme dostali pozvanie do backstage zóny, kde nás chalani pochválili a vraveli, že sa im koncert páčil. Ďalej by som spomenul jeden multižánrový festival tu v Partizánskom, kde bola prevažná väčšina ľudí, čo počúvajú punkovú hudbu, ale bavili sa aj na nás a dokázali sme odohrať skvelý koncert, no a v poslednom rade podobnú akciu v Čechách, kde sme prišli s malinkou dušičkou; predsa len nie je to domáca pôda, ľudia nás toľko nepoznali... no dopadlo to na jednotku. Po koncerte ma ľudia zastavovali, chceli sa odfotiť, pýtali si podpisy. A vtedy som si povedal, že pre tento pocit robím hudbu. "

Koľko máš teda songov na konte?

,,Fuuu to bude ťažká matematika. Ja nemám momentálne vydané žiadne cd, všetko, čo som spravil sú z môjho pohľadu, len také demá, nie sú to plnohodnotné albumy. Ale od oka zhruba nejakých 6 kusov cd – keď by sme to brali z toho tvojho pohľadu."

Chystáš niečo nové ?

,,Nové projekty sú na zozname určite, pred časom som bol s Julcom a tak sme kecali a hovoríme si, že sme už dlho nedali nič nové von. Uvažujeme teda nad tým, že urobíme nejaké demo, kde bude pár skladieb – ja to vidím tak na 7 kúskov – a uvidíme aký to bude mať ohlas. Chceli sme to spáchať do konca roka, ale momentálne mám veľa povinností, tak to necháme asi až po novom roku. Nechcem dávať nejaké konkrétne termíny, sám uvidím ako to pôjde. Mňa nič nesúri, takže sa tomu môžem povenovať koľko budem považovať za vhodné. V podstate celý koncept je už navrhnutý, mám už urobený aj cover...už len dolaďovačky pár refrénov a je to hotové."

Robíš len hudbu alebo sa venuješ aj niečomu inému?

,,Hudbe sa venujem len vo voľnom čase, samozrejme, že musím pracovať mám rodinu a záväzky takže peniaze treba."

zdroj: Maylo van kok ,
Youtube kanál: https://www.youtube.com/channel/UC_lamFATByCX81UDY3HNxhg

Máš nejaký vzor?

,,Nemám vzor. Ja sa snažím byť čo najlepším človekom, takže by som bol rád sám sebe vzorom. Ale mám hudobníkov, ktorí ma dokážu motivovať a inšpirovať. "

S kým zo Slovenskej scény by si do budúcna rád spolupracoval?

,,V každom si nájdem niečo, čo sa mi páči. Asi by bolo jednoduchšie povedať koho nepočúvam... Ale určite Separ, Majself, Nerieš ... a veľa ďalších."

zdroj: Marek Herda, Stanislav Bajer, www.titanfightnight.sk

Tvoje posledné vystúpenie bolo teda na galavečeri Titan Fight Night. Aké máš pocity z vystúpenia?

,,Hej, hej... to áno. Išiel som do toho rád, pretože ich cením za to, čo robia a hlavne za to, že chalani nesedia v krčme, ale venujú sa športu a robia aj niečo pre rozvoj mesta. Mali sme síce trošku technické komplikácie, ale to sa stáva. Inak som bol celkom spokojný. "

Robil si doprovod pri nástupe jedného z fighterov z Gladiatos teamu Partizánske. Ako vznikla táto spolupráca?

,,Prišiel za mnou usporiadateľ Marek Herda, ktorý mi ponúkol robiť prezentáciu Gladiators teamu, no a tam vzniklo teda aj to, aby som vystúpil ako doprovod pre Jána Jakubíka. "

zdroj: Marek Herda, Stanislav Bajer, www.titanfightnight.sk

Chceš niečo odkázať svojím fanúšikom a mladým ľuďom?

,,Počúvajte, zdieľajte, komentujte a hejtujte. Hlavne nech sa o mne rozpráva . "

Kontakt:

Facebook : https://www.facebook.com/maylovankok/

Instagram : https://www.instagram.com/maylo_van_kok/

Youtube : https://www.youtube.com/channel/UC_lamFATByCX81UDY3HNxhg

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
2
Poslať správu
Kontakt: bridova.r@gmail.com

Chceš vedieť, keď Cruela De Wille pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.