Drahý vs Lacný rúž

Investujete radšej do drahšej kozmetiky alebo si radšej zaobstaráte ten v lacnejšej verzií?

U každého to je inak. Niektorí si povedia načo vyhadzovať toľko peňazí za takú maličkosť a na druhej strane je tu skupinka ľudí, ktorí si potrpia na tie drahšie značky. Mňa vždy trápila trvácnosť rúžov. Vždy keď som si kúpila akýkoľvek rúž v lacnejšej verzií, musela som si ho niekoľkokrát denne nanášať. Nebavilo ma si ho stále nanášať, chcela som niečo trvácnejšie. Práve preto som chcela vyskúšať niečo iné, aj keby som musela do toho viac investovať.

Len pred nedávnom som navštívila Douglas parfumériu, kde som objavila značku Smashbox. Možno pre niektorých neznáma, ale pre mňa už dlhoročne známa značky. Hlavne keď pre ňu robila reklamu samotná Shay Mitchell (ak poznáte seriál PLL, tak viete o čom hovorím). V podstate vďake nej viem, že táto značka existuje. Má naozaj široké spektrum produktov, avšak v Douglase sa nachádza len zopár z nich. Ja som si zaobstarala tekutý rúž v odtieni IN DEMAND, ktorý nebol celkom lacný. Jeho cena sa pohybuje okolo 23 €, ale ževraj mal vydržať 8 hodín. Tak samozrejme hneď som ho vyskúšala. Má skôr takú tuhšiu koncistenciu avšak sa celkom dobre aplikuje na pery. A Výdrž? Za 23 € sa očakáva výdrž aspoň niekoľko hodín. Ja som milo prekvapená, že vážne dlho drží aj keď piteje ti jete počas dňa. Ja to mám odskúšané, že aj keď som pila aj jedla vydržal mi okolo 5 hodín. Až potom sa začal trošku zmývať, ale nevyzerala to až tak zle. Ostal len tak v jemnej farbe. Neodporúčam si ho dávať vo veľkej vrstve, pretože potom pery vyzerajú dosť vysušene. Radšej len tú jednu vrstu si dať. Za mňa veľké plus, pretože som nečakala takýto výsledok. A teraz ho nosím skoro každý deň.

Teraz na porovnanie som si zakúpila tekutý rúž značky NYX cosmetics, v odtieni (SANDSTORM) trošku tmavšom ako ten od Smashboxu. Chcela som vedieť či sa oplatí kúpiť ten drahší aj keď v obchodoch nájdem aj o vyše polovicu lacnejší. Farba ma hneď na pohľad ohúrila. Krásny odtieň, ľahko nanášateľný, avšak trošku tekutý na mňa. Tu som si musela dať viac vrstiev, pretože po jednej sa mi to zdalo byť také slabé. Počkala som, kým to zaschlo a jemne otrela pery na papierový obrúsok. Keď som iba počas dňa pila to celkom dobre drží. Avšak keď som niečo zjedla, tak z dolnej pery to dosť zišlo dole, z čoho som moc nadšená nebola. Ja tento rúž odporúčam skôr na kratšie príležitosti. Alebo vždy si ho zoberte so sebou do kabelky a keď zíde z pier, tak jednoducho si to hneď dorobíte. Za mňa sa oplatí aj tento, ktorý sa nachádza v dostupnejšej cene.

Záleží iba na Vás pre ktorý sa rozhodnete. Za mňa vyhrávajú obidva aj keď ten v lacnejšej verzií kratšie vydrží. Máte aj vy podobné skúsenosti s rúžmi? Odporúčate nejaký rúž? Ak áno kľudne mi napíšte do komentára.

- Veronika

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
2
Poslať správu

Chceš vedieť, keď veronikastruhar pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.