#2 Travel diary - Vysoké Tatry

Jedinečný zážitok a prechádzka po našich prekrásnych lesoch.

Neviem ako vy, ale ja som už mala veľakrát možnosť navštíviť Vysoké Tatry. Vždy sa tu niečo našlo na čo sa dalo pozerať. Ešte stálenie sú prejdené Tatry ani z časti. Mala som možnosť navštíviť len zopár tých znamejších miest. Musím ale povedať, že to tam milujem. Je tam neskutočne krásna príroda i keď na prechádzke v lesoch môžete natrafiť aj na nejajé to zvieratko. Ja som zatiaľ také šťastie nemala.

Ako prvú krásu som navštívila somozrejme Popradské pleso a Štrbské pleso. Najväčším zážitkom však bola výstup túra na zelené pleso. To bolo pre mňa aj trošku vyčerpávajúce ale aj niečo neskutočné. Ako každú cestu, sme začínali z Levíc už v skorých ranných hodinách. Do Tatranskej Lomnici sme prišli po približne 2 a pól hodináh. Po príchode plní očakávaní sme sa rovno vybrali na túto túru.

Už po pár krokoch sme videli tú krásu a výhľad okolo seba. O kúsok ďalej sme natrafili na potok, ktorý tiekol hneď vedľa turistického chodníku. Potok bol priezračný a mal takú nezvyčajnú tyrkysovú farbu.

Chodili sme z jedného lesa do druhého. Cez mostíky nad potokmi, či po kameneňoch. V niektorých z tých lesov ani človeka nebolo. Niekedy som mala taký divný pocit a bála som sa aby som nestretla medveďa.

Po 2,5 hodinovej túre sme konečne narazili na Biele pleso, či už malé alebo to veľké. Ani som sama neverila tomu ako vysoko som. Všetky hory boli zrazu tak blízko, proste okolo mňa. K prírode sa radšej už ani nevyjadrujem... čistá nádhera.

O pól hodinu neskôr, cestou takou kamenistou, že už som sama nevládala sme dorazili na slávne zelené pleso. Tam samozrejme sme navštívili známu chatu pod zeleným plesom, troška sa osviežiť po tej 3-hodinovej ceste.

Cesta naspäť trvala tiež podobne asi také 3 hodinky. Mne sa teda zdalo, že sme to dole zišli rýchlejšie ako keď sme išli hore. Samozrejme celá cesta viedla nádherným lesom s prekrásnym výhľadom na okolité hory a stromy.

Aj keď sme prišli skoro ráno, vrátili sme sa až neskoro večer. Cesta neskončila tým, že sme to prešli, ale čakala nás ešte dlhá cesta domov. Po nej sme boli všetci riadne unavení, ale stálo to zato!!

Pre mňa to bol jeden neskutočný zážitok, ktorý by som priala vám všetkým, aby ste ho zažili. Aj keď by som doporučila pred tým zopár dní ísť na nejakú tú ľahšiu túru. Ten druhý deň so svalovkou bol strašný, keď nie je človek zvyknutý a rovno nabehne na takúto stredne náročnú trasu tak také sú aj výsledky.

Pre mňa sú aj tak Tatry jedno z najkrajších miesť na Slovensku, ktoré sa oplatí vidieť.

- Veronika

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
4
Poslať správu

Chceš vedieť, keď veronikastruhar pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.