30.12.2017 22:34

Nečakané fakty o kráľovi hororu - S. Kingovi

To, že napísal It alebo The Shining, vie každý. To, že má na svedomí aj kúsky ako Zelená míľa, to už vie menej ľudí. Dnes tu ale máme pár nečakaných faktov.

1. Jeho prvotina Carrie vznikla ako stávka. Jeho priateľ ho totiž hecoval a stavil sa s ním o 10 dolárov, že nenapíše žiadnu poviedku zo ženského uhla pohľadu. Steve sa pustil do písania a postupom času sa táto poviedka vykryštalizovala do románu.

2. Prvé stránky tohto románu vyhodil do smetia. Nepovažoval ich za dostatočne dobré. Jeho žena Tabby na to ale prišla a donútila ho knihu dopísať.

3. Postava Jacka v knihe Osvietenie je čiastočne autobiografická. Taktiež je spisovateľ, tiež mal problémy s alkoholom a dokonca aj časť s rozliatym pivom na dôležitých dokumentoch je skutočná.

4. Raz mal jeho motocykel menšiu poruchu. Keď prišiel na opravárov dvor, motor už odišiel úplne. Zrazu sa naňho zo stodoly vyrútil obrovský bernardín a zaútočil naňho. Zranenia neutrpel, no tento zážitok ho inšpiroval k napísaniu knihy Cujo.

5. Pri písaní Cuja bol tak na drogách, že si vôbec nepamätá tvorivý proces.

6. Jeho dcéra Joe si otvorila vlastnú reštauráciu.

7. Kinový megaúspech Osvietenie sa Kingovi nepáčil. Sympatické mu nebolo poňatie príbehu. Naopak absolútny prepadák, It z roku 1990, sa mu veľmi páčil.

8. V roku 1999 skoro zomrel potom, ako ho prešlo auto a utrpel roztrieštenie lebky, pochrúmanie kolena, rozštiepenie chrbtice na 8 miestach a 4 zlomené rebrá.

9. So svojou manželkou sú spolu už 46 rokov. Steve sa nechce nikdy rozviesť, pretože v detstve jeho otec opustil jeho matku a on videl, aký dopad mal jeho skutok na celú rodinu.

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
0
Poslať správu
Nadšený poslucháč metalu. Čitateľ Stephena King. O móde neviem absolútne nič. Popri tom všetkom stíham vyznávať kresťanské zásady, skladať divnú hudbu a písať zvláštne poviedky...

Chceš vedieť, keď Michal Lukáč pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.