10.1.2018 03:10

Kaia Gerber - nová hviezda prehliadkových mól roku 2017 a Milan Fashion Weeku

Jeden z najzaujímavejších momentov v módnom svete za rok 2017 - Kaia Gerber, nová tvár modelingu

Jeden z najvýraznejších hybných momentov, ktoré sa udiali v roku 2017 v móde, je nepochybne raketový štart a úspešné napredovanie mladej, spočiatku nádejnej, no už teraz môžeme povedať známej modelky Kaia Gerber. Jej prudký vzostup a kontinuálne pôsobenie na všetkých týždňoch módy od New York fashion week počínajúc, cez Londýn, úspešnú šnúru prehliadok na septembrovom Milan Fashion Weeku a následné zavŕšenie Parížom, si všimol celý módny svet a neuniklo to ani módnym laikom. Kaia Gerber, len krátko po dovŕšení 16. roku života, ktorý je oficiálne povolený na predvádzanie na prehliadkových mólach, započala svoju kariéru na New York fashion weeku. Dcéra slávnej topmodelky z 90. rokov, catwalk ikony Cindy Crawford, svojou dynamickou chôdzou po móle a nápadnou podobnosťou, tak akoby mame z oka vypadla.

source: shutterstock

To, že nezaprie gény, je viac než isté. Všetci pamätníci slávnej Cindy Crawford isto nezabudnú na tú krásnu tvár a sexi postavu, úplne odlišnú od dnešných modelingových požiadaviek na extrémne vychudnuté modelky.

A už teraz slávna dcéra Kaia je porovnávaná a považovaná za novú mladú niekdajšiu Cindy:

Pozrime sa teda na slávny začiatok dcéry, ktorý nastal v roku 2017 a prierez jej prehliadok z týždňov módy a priblížme si, kto je vlastne Kaia Gerber. Obyčajná mladá teenegerka, bláznivé dievča ?, či horenos a prominentná modelka podporovaná mamičkou ? v tomto videu:

Ako vidno, Kaia vyzerá byť úplne normálne mladé dievča teenage veku a na modeling je veľmi dobre vyzbrojená, má krásu, gény, talent, štíhlosť, perfektné vlasy, je tvarovateľná . Pozná sa s mladými modelkami, ako vo videu vidíme objímať Caru Taylor - tú si môžete pozrieť aj na mojej facebook stránke Mya Mirell Fashionista na fotkách a videách life, zachytenú niekoľkokrát na Milan Fashion Weeku po prehliadkach. Ostatne, najviac sa mi páči, ako predvádza flitrovaný model pri fotení z kolekcie Gucci jeseň/zima 2017/18 z februárovej prehliadky Milan Fashion Week, veľmi fashionable pančuchový "nositeľný" kúsok s kuklou - watch the video :) .

KAIA GERBER, nová tvár v modelingovom svete a najmä nová tvár Milan Fashion Weeku, kde doslova takmer vzala vietor z plachiet ostrieľaným modelkám ako Gigi a Bella Hadid, či Kenndall Jenner, má nepochybne našliapnuté na úspešnú kariéru. Jej dráha odštartovala krátko po dovŕšení 16. roku života New York fashion weekom - 7. septembra 2017 - prehliadkou kolekcie Calvin Klein - jar/leto 2018.

Calvin Klein, New York fashion week, Kaia Gerber, prvá módna prehliadka mladej 16 ročnej modelky v živote, jej outfit pozostával zo žltých nohavíc a košele, foto: dailymail.co.uk

Dva dni na to, 9. septembra 2017 otvárala prehliadku Alexander Wang prudkou kolísavou chôdzou, ktorá všetkých ohúrila. Že teda zdedila isté gény po slávnej mame Cindy z jej mladých brilantných čias, poprieť nemôže.

Alexander Wang prehliadka, modelky vystupovali z dodávky priamo na ulicu, modelka Kaia Gerber, zdroj: fashionunfiltered.com, jeden z fotografov: Antonio de Moraes Barros Filho

Video z tejto prehliadky si môžete pozrieť tu:

10. septembra 2017 ďalej nasledovala prehliadka Fenty Puma by Rihanna počas New York Fashion Weeku na Park Avenue Armory, foto: Peter White/Getty Images, potom absolvovala prehliadku pre Marc Jacobs - New York fashion week. Kaia pokračovala prehliadkou na London fashion Weeku pre značku Burberry a jej kariéra tak závratne vyštartovala raketovou rýchlosťou na Milan Fashion Weeku, kde takpovediac zatienila aj ostatné skúsené svetovo známe modelky, sestry Gigi a Bella Hadid a aktuálne najlepšie platenú modelku Kenndall Jenner. Na Milan Fashion Weeku Kaia Gerber predvádzala kolekcie jar/leto 2018 pre značky Fendi, Prada, Bottega Veneta, Moschino a Versace. Bolo možné ju vidieť v uliciach pred prehliadkami obklopenú svojimi bodyguardami a samozrejme davom fanúšikov. Prierez jej catwalk predvedením na Milan Fashion Weeku si môžete pozrieť tu:

Po Milan Fashion weeku následne Kaia pokračovala v prehliadkovej šnúre Paris fashion weekom, kde predvádzala pre značky ako Saint Laurent, na Off/White show, Cloe, Isabel Marant, Valentino a Chanel Paris. Medzi jednodlivými prehliadkami samozrejme boli rôzne party, akcie, arfterparties a fotenia ako napríklad absolvovala prvé fotenie pre magazín Vogue.co.uk a môžeme povedať, že Kaia Gerber začala svoju kariéru náročnou šnúrou prehliadok a fotení sprudka a vyčerpávajúco. Nech sa jej teda darí aj naďalej, ako jej slávnej mame, budeme len s radosťou sledovať jej úspechy. Zostrih jej prehliadkami si môžete pozrieť na videu tu:

Topmodelka z 90. rokov CINDY CRAWFORD po prehliadke značky Versace odchádzala so svojou mladou dcérou, modelkou KAIA GERBER, 22. september 2017, zrejme zadným vchodom, lebo všetci vrátane mňa sme na nich s nadšením čakali, no zachytili sme iba modelky Doutzen Kroes, Helene Christensen a iné modelky, čítaj článok Versace - spring 2018 na blogu myamirell.eu, source: celebmafia.com

Topmodelka z 90. rokov CINDY CRAWFORD po prehliadke značky Versace so svojou mladou dcérou, modelkou KAIA GERBER, 22. september 2017, source: celebmafia.com

Milan fashion week - september 20. - 25._ 2017, jar/leto 2018

Milánska mekka módy je bezprostredne spätá s modelkami, ktoré tu pravidelne predvádzajú kolekcie slávnych návrhárov na povestnom týždni módy – Milan Fashion Week. Na modelky z mól a najmä na svetovo známe top modelky je isto zvedavý nejeden módny nadšenec, rovnako ako novinári, reportéri, fashion fotografi, či paparazzi poľujúci počas prehliadkového maratónu tiež na celebrity. Predvádzali špičkové známe modelky s dlhoročnými skúsenosťami na prehliadkových mólach ako staršie modelky: Isabeli Fontana, modelky Victoria´s Secret Angel – Alessandra Ambrosio, Doutzen Kroes, Candice Swanepoel a mladšia Georgia Fowler, Grace Elisabeth a iné. (videá nájdeš na mojom youtube kanáli mya mirell) . Septembrový Milan Fashion Week bol omnoho štedrejší a zaujímavejší na tváre z modelingu ako februárový (2017) a to najmä vďaka prehliadke značky Versace - pretrvávajúcej pečati módy s večným odkazom. (čítaj článok Versace - spring 2018 tu a na blogu mymirell.eu .) Tento fashion week zažil neočakávanú oslavu módy v pravom slova zmysle, keď módna návrhárka Donatella Versace - značka Versace - pripravila pre módnych nadšencov unikátne prekvapenie - na mólo prizvala ostrieľané super modelky z 90. rokov. Ich catwalk a Versace prehliadka sa stala okamžitou instagramovou a internetovou senzáciou. Na móle sa tak blysla flotila top modeliek v podaní slávnej Cindy Crawford, Claudia Schiffer, Naomi Campbell, Helene Christensen a Carla Bruni. Senzáciou bol aj fakt, že ostrieľaná, teraz už 50tnička, top modelka Cindy Crawford, zažiarila na móle spolu so svojou dcérou, mladučkou 16 ročnou KAIA GERBER. Mama ostatne doprevádza svoju dcéru na viacerých módnych prehliadkových šnúrach.

KAIA GERBER na prehliadke značky Versace, kolekcia jar/leto 2018, 22. september 2017, source: celebmafia.com

Na tomto týždni módy tradične predvádzali kolekcie návrhárov najvychytenejšie modelky, akými sú nepochybne sestry Bella a Gigi Hadid alebo slávna Kendall Jenner, no prišla aj Emily Ratajkowski, ktorá predvádzala pre značku Bottega Veneta. Vietor z plachiet takmer zobrala a nový ošiaľ spôsobila dcéra bývalej topmodelky Cindy Crawford Kaia Gerber, ktorá doslova „ukradla scénu“ všetkým. Na každom kroku na ňu poľovali paparazzi a v meste Miláno ako aj všade, kde sa pohla a objaví, budila rozruch.

KAIA GERBER, backstage, prehliadka značky Versace, 22. september 2017

KAIA GERBER, na móle, prehliadka značky Versace, fotografia z videa . Moja známa pracujúca pre taliansky ikonický módny dom Versace mi dala rôzne zákulisné informácie, fotky a pikošky.

MILAN, ITALY - SEPTEMBER 22., 2017 : A model walks the runway at the Versace show during Milan Fashion Week Spring/Summer 2018 on September 22, 2017 in Milan, Italy. (Photo by Antonio de Moraes Barros Filho/WireImage,)

Modelka KAIA GERBER otvárala aj prehliadku značky Fendi, foto z ulíc. Kaia obklopená bodyguardami a davom novinárov, fotografov a fanúšikov. Svorne sme tam na ňu všetci čakali ako aj na Annu Wintour, Kendall Jenner a iné svetové celebrity.

KAIA GERBER, Fendi, 21. september 2017, street foto

KAIA GERBER, backstage, source: theimpression.com , obrázok dolu

Nová hviezda prehliadok, ktorá sa zjavila ako top kaliber medzi najžiadanejšími supermodelkami Gigi Hadid a Kenndall Jenner Milan Fashion Weeku sa stala dcéra Cindy Crawford – Kaia Gerber. Prvý deň mala hneď tri prehliadky, má iba 16 rokov, ale chôdzu má ako profesionálne modelky. Pikoška z backstage od Moschino : Dostala prezývku „nedotknuteľná“, po prehliadke značky Moschino v backstage bola strážená až štyrmi bodyguardami, čo nemala ani modelka Gigi Hadid.

KAIA GERBER zažiarila aj na prehliadke značky MOSCHINO, ktorá sa konala štvrtok 21. septembra 2017 o ôsmej hodine večer. Kvetmi obložené modelky, ďalšia extravagancia z dielne Moschino a prehliadka značky Moschino bola tretia najsledovanejšia na septembrovom Milan Fashion Weeku, po značkách Gucci a Versace. Tieto značky zároveň zaznamenali aj obrovský nárast nových fanúšikov/ followers na instagrame, zdroj: pinterest

Kaia Gerber na móle, prehliadka značky Moschino, fotografia z videa.

Kaia Gerber_Moschino SS18_Photo by Alessio Costantino for W Magazine, fotografia dolu

Treba ale povedať, že dievča je veľmi vychudnuté. Takéto postavy anorektického charakteru sa nedajú porovnať s peknými vyšportovanými postavami ostrieľaných cez 30 ročných modeliek ako sú Doutzen Kroes, Isabelli Fontana a iných a nie je to pekné , nielen podľa môjho názoru. Slávna mama Cindy Crawford by mala na svoju dcéru dohliadnuť, nech sa začne poriadne stravovať. Aj keď Cindy sa v jednom rozhovore vyjadrila, že sa strachuje o svoju dcéru, lebo dnešný svet modelingu a jeho požiadavky sú iné, ako tomu bolo za jej éry a vyžadujú extrémne vychudnuté modelky. Takáto postava svedčí o tom, že dievča drží diéty, zatiaľ iba štartovné vzhľadom k veku - ala 1 šalátový list, či kúsok syra a ríbezľový džús maximálne, ako to zvyknú modelky robiť, pričom v jej veku to ešte nemusí byť také náročné, udržovať si ultra štíhlu postavu. Časom k tomuto ale určite príde. Nie je to vhodný príklad pre mladé citovo labilné dievčatá v pubertálnom teenage veku, pre ktoré sa môže ako jedna z najsledovanejších modeliek, ikon, známych osobností a "instagramových star", stať vzorom. Foto - internet, niekedy zimné odbobie 2017. (môj názor)

Bude sa jej teda dariť ako jej slávnej mame? Kaia má rozhodne našliapnuté na úspešnú kariéru už teraz, tak sa nechajme prekvapiť a držíme jej palce.

zdroj: elle.mx

Ing.arch. Miroslava Vaňharová - Mya Mirell

fashion blog: www.myamirell.eu

facebook blog page: https://www.facebook.com/mirellfashionista/

instagram: mya_mirell

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
0
Poslať správu
Vitajte na fashion blogu Mya Mirell zameranom na všetky aspekty Módy, Krásy, Životného Štýlu a môjho osobného náhľadu na módu. Prinášam pohľad predovšetkým zo sveta módy v Miláne, módne reporty z Milan Fashion Weeku.

Chceš vedieť, keď mvanharova pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.