9.6.2019 02:22

Počmáraná crazy móda z milánskeho móla od Moschino - trendy novinky pre jar/leto 2019

MOSCHINO - infantilná počmáraná móda 2019

Moschino, Milan Fashion Week – Móda Ženy,  kolekcia jar/leto 2019

Svet Moschino od čias  dizajnéra Jemery Scotta nepozná kategóriu komerčný tovar.  V jeho tvorbe dominujú šialené kreácie zhotovené z kartónov, plastov, metalické výtvory, kedy sme mohli vidieť na hlavách modeliek svietniky,  koleso od bicykla, recyklovaný vrchnák od kontajnera a to konkrétne na prehliadke kolekcie - sezóna jeseň/zima 2017 počas Milan Fashion Weeku.

Modelka Marjan Jonkman predvádzajúca model Moschino - jeseň/zima 2017.

Kolekcia Jar - Leto 2019

Najnovšiu kolekciu pre jar/leto 2019 predstavil módny návrhár Jeremy Scott  opäť v zábavnom netradičnom duchu počas septembrového Milan Fashion Weeku (09/2018) .  Na mólo vyslal celý ateliér modeliek so šatami s nožnicami, s krajčírskymi metrami, ihelničkou a látkami zakomponovanými priamo v ich dizajne . Počmáraná móda od hlavy po päty hrala prím,  stala sa horúcou novinkou z dielne značky Moschino pre túto letnú sezónu,  rovnako ako aj plastické materiály.

Hravo a veselo, to je motto najnovšej kolekcie značky Moschino, v ktorej sa môžeme predvádzať počas tohtoročného leta.  Modely pôsobili akoby nedbalo postriekané na papieri, naivne pokreslené, kolekcia obsahovala počmárané šaty s pančuchami a grafika prechádzala dokonca až na topánky a klobúčiky.   Značka Moschino predviedla kultúru pop a limitované edície.

Jeremy Scott popustil uzdu svojej fantázii, ktorej má zrejme neúrekom opäť naplno.   Milan Fashion Week zažil skutočnú módnu show v pravom slova zmysle,  zábavnú prehliadku plnú vyšrafovaných modelov, zaujímavé strihy a kreácie, tak príznačné pre Jeremy Scotta.   Na videu v hd kvalite si môžete prehliadku pozieť tu:  https://www.youtube.com/watch?v=vTOTKp1QA04&t=499s

V kolekcii Moschino pre sezónu jar/leto 2019 bolo cítiť závan detskej hravosti, farebnej infantility a najmä kreatívneho ducha. Nechýbali vtipné pokrývky hlavy dokonale ladiace s celkovým outfitom a mólo zaplavil prílev radosti a sviežich farieb.

Modelky vyzerali ako  figuríny vyšrafované ceruzkou, nedbalo počmárané fixkou, kolekcia so záplavou pastelových farieb bola plná vtipných modelov. Prevažovala ružová, žltá, nebeská modrá s fuchsiovými, fialovými a červenými bodkami.

Farebná škála obsahovala okrem výrazných letných farieb aj niektoré modely v bielej, čiernej a béžovej. Doplnkami boli kabelky do ruky alebo cez rameno s grafickou témou, ktorá dominovala celej kolekcii a taška cez rameno s obľúbeným motívom medvedíka.

Nožnice sa stali maxi dekorom dlhých čiernych šiat.

Módne výstrelky najnovšej kolekcie značky Moschino  pre jar/leto 2019 tvorili tentokrát vtipné klobúčiky na hlavách modeliek, ktoré práve vyšli z ateliéru v tvare krajčírskych náprstkov, ihelničky, či kusy látok akoby nedokončené na šatách a obrovský krajčírsky  meter vinúci sa ako šál a závoj na celotelovom overale s kuklou.

Modelka Bella Hadid predviedla sexi korzetový transparentný overal s grafickou štruktúrou a ihelničkou ako klobúčikom na hlave.

Znamenitý záver predviedla modelka Bella Hadid, ktorá sa zjavila  v bielych balónových svadobných minišatách s dlhou 3D vlečkou doprevádzanou húfom poletujúcich farebných motýľov. Tú jej pomáhalo  niesť pár pomocníkov.  Svadobné šaty a 3D divadlo bolo veľmi efektnou bodkou za vydarenou módnou show, potlesk pre Jeremmy Scota !

zdroj obrázkov: Moschino, Vogue

Viac obrázkov nájdete na facebook stránke Mya Mirell Fashionista v albume Milan Fashion Week - SS 2019.

Ing.arch. Miroslava Vaňharová

Mya Mirell

myamirell.com

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na [email protected].

Ohodnoť blog
0
Poslať správu
Vitajte na fashion blogu Mya Mirell zameranom na všetky aspekty Módy, Krásy, Životného Štýlu a môjho osobného náhľadu na módu. Prinášam pohľad predovšetkým zo sveta módy v Miláne, módne reporty z Milan Fashion Weeku.

Chceš vedieť, keď mvanharova pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.