Paríž – Fouquet´s brasserie

Paríž - Barriere Le Fouguet´s hotel a Fouguet´s brasserie, úžasné miesta metropoly Paríž

Paríž, mekka módy a jedna zo svetových metropol skrýva zaujímavé miesta, ktoré si nemôžete nechať ujsť.  Jedným z nich je aj reštaurácia Fouquet´s, ktorá je časťou hotela  Barriere Le Fouquet´s Paris situovaná priamo na preslávenej ulici 99 Avenue des Champs-Élysées.  Toto miesto bolo unikátne až donedávna, pokiaľ ho žlté vesty v marci 2019 nezdevastovali a preto ho rada predstavím. Stihla som ho navštíviť niekoľkokrát ešte v plnej kráse.

Fouquet´s brasserie založil v roku 1899 Louis Fouquet. V roku 1998 bola kúpená spoločnosťou Groupe Barriere, ktorá predstavila a uviedla ďalších šesť reštaurácií v Cannes, Toulouse, Courchevel, La Baule, Marrakech a Enghien-les-Bains. Už len pohľad z vonku láka, je veľká škoda, že si Parížania takto ničia všetko krásne, čo táto metropola roky budovala.

Reštaurácia z pohľadu zvonku vo svojej majestátnosti.

Raz do roka brasserie Fouquet´s usporadúva tradičnú gala večeru pri príležitosti César Awards, francúzskeho ekvivalentu Oscarov. Ešte vo februári 2019 tam prebiehali oslavy.

zdroj: Restaurant Fourguet´s Paris, facebook

Talianska herečka Monica Bellucci, oslava 44. ročníka ceremónie César 2019, gala večer v reštaurácii Restaurant Fourguet´s Paris, 22. február 2019, zdroj: Restaurant Fourguet´s Paris, © Emmanuel dal Fabbro

Francúzska herečka Audrey Fleurot , oslava 44. ročníka ceremónie César 2019, gala večer v reštaurácii Restaurant Fourguet´s Paris, 22. február 2019, zdroj: Restaurant Fourguet´s Paris, © Emmanuel dal Fabbro

Francúzska speváčka a ikona Vanessa Paradis v reštaurácii Fourguet´s Paris.

zdroj: Restaurant Fourguet´s Paris

Herec Javier Bardem so svojou manželkou herečkou Penélope Cruz v reštaurácii Fourguet´s Paris.

zdroj: Restaurant Fourguet´s Paris

Interiér reštaurácie, zdroj: z februárového článku: Cérémonie des César et repas de stars au Fouquet's , cuisine.journaldesfemmes.fr

Intriér reštaurácie, zdroj: kissmychef.com

V máji 2007 tu francúzsky prezident Nicolas Sarkozy oslávil slávnostnou večerou jeho historické volebné víťazstvo.  Reštaurácia vo vychytenej zóne donedávna vítala významných hostí, celebrity a tešila sa oslavám.

zdroj: RTBF.be

Zvonku ju nemôžete prehliadnuť či v lete či v zime. Vnútri si môžete pochutnať na rôznych lahodných špecialitách.

Interiér je elegantne a luxusne riešený.

Historická fotografia, The famous Fouquet’s brasserie, a century of dream, myth and tradition...

zdroj: Restaurant Fourguet´s Paris

A čo z nej ostalo po útoku žltých viest v marci trhá oči. Paríž je v súčasnosti dosť nebezpečný a je žalostné, čoho sú títo vandali schopní, ako ničia všetko krásne aj historické, čo im príde pod ruky. Toto nie je žial jediné miesto, ktoré doteraz zdevastovali.

zdroj: en.rfi.fr/france

zdroj: bbc.com

Ing.arch. Miroslava Vaňharová

myamirell.com

Facebook: Mya Mirell Fashionista

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
0
Poslať správu
Vitajte na fashion blogu Mya Mirell zameranom na všetky aspekty Módy, Krásy, Životného Štýlu a môjho osobného náhľadu na módu. Prinášam pohľad predovšetkým zo sveta módy v Miláne, módne reporty z Milan Fashion Weeku.

Chceš vedieť, keď mvanharova pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.