4 zrúcaniny kaštieľov na Slovensku, ktoré vám vyrazia dych

Na Slovensku sa nachádza veľa pamiatok, no nie všetky sú dnes zrekonštruované či využívané. Ja som pri svojom štúrovaní objavil aj viacero zrúcanín, ktoré majú podľa mňa mega čaro.

Kaštieľ v Galante

Jedným z najkrajších kaštieľov, ktoré som stihol zatiaľ vidieť pri mojom štúrovaní po Slovensku je aj tento neogotický kaštieľ v Galante. Na tomto kaštieli je super aj to, že jedna z jeho častí je zrekonštruovaná, a tak si tam môžete dať aj kávu či čaj.

Kaštieľ v Seredi

Pôvodne išlo o Vodný hrad Šintava, ktorý postupne prestavali jeho majitelia Esterházyovci najprv na barokový kaštieľ a neskôr na klasicistický. A aj keď dnes vyzerá už dosť biedne, vraj sa pracuje na jeho obnove a pár úprav som si všimol už aj ja.

Kaštieľ vo Veľkom Bieli

Kaštieľ, ktorý som objavil v tejto dedinke neďaleko Senca, som objavil len úplnou náhodou, pretože som vystúpil z busu skôr ako som mal. Takže niekedy mi ani táto moja neprofesionalita nevadí :D

Kaštieľ v Rusovciach

Ide o neogotickú stavbu a súčasný vzhľad kaštieľa priniesla prestavba v polovici 19. storočia. Tento kaštieľ je už dosť schátraný, no napriek tomu je to jeden z najkrajších kaštieľov, ktoré som počas svojho štúrovania po Slovensku videl. A viete tam totálne vypnúť a oddýchnuť si od preplnenej Bratisky.

Do komentu mi môžete napísať, či sa vám páčia zrúcaniny budov, a ktoré vám možno naposledy vyrazili dych. Rád sa na ne pôjdem pozrieť aj ja :-)

„Po troch rokoch v zahraničí som dal výpoveď v práci a vrátil som sa späť na Slovensko. Založil som si cestovateľský blog Nie je túra bez Štúra a stal sa zo mňa turista vo vlastnej krajine. Snažím sa ukázať, že aj Slovensko má čo ponúknuť a výlet či dovolenka nemusia byť vždy len o pláži a mori...“

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
1
Poslať správu
Po troch rokoch v zahraničí som sa vrátil späť na Slovensko a stal sa zo mňa turista vo vlastnej krajine :-) Aj so Štúrom píšem o svojich výletoch po Slovensku na svojom blogu Nie je túra bez Štúra.

Chceš vedieť, keď Nie je túra bez Štúra pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.