Ako si vybrať správne plastové prepravky pre Vaše podnikanie

Na začiatku každej úspešnej firmy stojí skvelý podnikateľský plán. Dobrý podnikateľský plán je nepochybne jeden z najdôležitejších krokov úspešnej stratégie.

Netreba zabúdať ani na funkčné detaily a vhodné prevedenia jednotlivých riešení.Tie vytvárajú hneď od počiatku veľký rozdiel medzi úspechom a neúspechom.

Jedným z týchto dôležitých ,,detailov“ je efektívne využitie priestoru, všetky aspekty skladovania, využívanie pohyblivých produktov a zariadenia. Tieto v značnej miere pomáhajú účinne šetriť ČAS, ENERGIU a samozrejme PENIAZE. V skladových podmienkach sú tieto detaily jednoznačne plastové prepravky.

Viacúčelovosť prepraviek

Prepravky, či už plastové, drevené, kovové, alebo vyrobené z akéhokoľvek materiálu sa v každom odvetví priemyslu využívajú už niekoľko rokov. Viacúčelovú funkčnosť však kombinujú len plastové prepravky. Sú ľahko kombinovateľné navzájom, ľahko čistiteľné, odolné voči korózii, chemikáliám, kyselinám a lúhom, rozpúšťadlám, nedotknuté vlhkosťou, plesňami, škodcami. Výber správnych prepraviek je dôležitý. Nájsť tie správne prepravky pre dané odvetvie a obchodné potreby Vášho podnikania, môže veľmi ovplyvniť produktivitu firmy. Či už v kladnom alebo negatívnom smere. Plastové prepravky je potrebné vybrať na základe konkrétnych potrieb skladovania.

Každá dynamicky a úspešne napredujúca firma musí mať správne zorganizované pracovisko. V praxi to znamená mať efektívny systém skladovania a manipulácie so zariadeniami, či už ide o priestory určené na výrobu, kancelárie, údržbu, archiváciu údajov a papierov, vzorky a referenčné materiály.

Znížte riziko nebezpečenstva pri uskladnení. Ak máte dostatok plastových prepraviek, znamená to, že máte predpoklad na to, aby ste dokázali zvládnuť obrovský dopyt, či už termíny vo výrobe a dodávkach, časy, kedy bude potrebné uložiť viac výrobkov ako obvykle. Znamená to, že firma bude mať pravdepodobne obdobia kedy budú všetky prepravky plne využité a rovnako obdobia, kedy bude plastových prepraviek prebytok. Vtedy je dôležité, aby tieto prebytočné prepravky nespôsobovali problémy, vlastné nebezpečenstvo, neznižovali plynulé výrobné plány, aby nezaberali zbytočný priestor.

Stohovacie prepravky sú navrhnuté tak, aby znižovali úložný priestor tým, že sa dajú na seba stohovať, ale naďalej ostávajú plne prístupné. Skladacie prepravky majú výhodu úspory 70% v prípade že sú zložené a nastohované na seba. Vratné prepravky, ktoré vieme v prázdnom stave do seba zasúvať vykazujú úsporu miesta 60%.

Čiže je len na Vás, pre ktorý typ sa rozhodnete, prípadne si necháte poradiť, ktorý by bol z hľadiska funkčnosti a využiteľnosti pre Vás ten najvhodnejší.

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
11
Poslať správu

Chceš vedieť, keď Janka Prievozská pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.