23.1.2018 20:48

Vytrhnuté srdce ti na dlani ponúkam...

Prečo sa trápiť nad niečim, čo neovplyvníme ?

To že som v nadpise spomenul text známej pesničky skupiny Gladiátor nie je náhodné. svojom prvom blogu by som rád písal o pocitoch... Možno o tých svojich, možno o niekoho, kto práve číta tento blog.

Pred tým, než som išiel napísať tento text, dlhšiu dobu som rozmýšľal nad tým, akú podobu by mal mať tento blog. Nechcel som "gýčovým spôsobom" písať o prvom zaľúbení, ktoré takmer so 100% pravdepodobnosťou skončí sklamaním. To by som považoval za stratu času, všetci sme takúto "podobu lásky" zažili. Pri slove "gýč" mi prišlo na um aj to neskutočne trápne ("prvozaľúbenci" ma za toto ukameňujú :) ) zverejňovanie svojích úspechov vo vztahu... Ono je zlatunké, že ste spolu týždeň, z toho ste si šesť dní písali na Pokeci, ale fajn, pekne výročie. Obavám sa však, že používateľov modrej sociálnej siete to nezaujíma. Upravovanie si tapiet na mobile a pozerať sa celý deň na svoju krásku, dokonca aj predtým, než si chcem nájsť na svojom mobilnom prístroji porno je tiež super a romantické, akurát láska, čo sa na vás zaľúbeným pohľadom z displeja na vás pozerá zaľúbeným pohľadom by to určite neocenila... Leda že by ste ho pozerali s ňou :)

Avšak naspäť k téme, aby sa to aspoň tvárilo ako duchaplný a romantický blog :) :D To čo som vyššie spomínal absolútne nedokazuje lásku k druhému človeku. Je to absurdnosť z prvotného zamilovania. Preto mi tak neskutočne prídu odlišné slová "zamilovať sa" a "milovať". Pretože ak niekoho milujete, nedávate to najavo svetu ale skôr tomu konkrétnemu človeku. Práveže si vychutnávate tie momenty, keď môžete byť osamote. Láska totiž prebieha len medzi dvoma ľuďmi.

Myslíte si že táto láska bude prebiehať veľmi dlho, nie nadarmo sa hovorí, že láska je droga. Pocit že raz prídete o svoju polovičku je ťažký a nepredstaviteľný, avšak tento moment môže nastať. A o tom bola vlastne myšlienka môjho príspevku. Že od "gýčového zaľúbenia" prejdete do fázy, kedy si nebudete vedieť prísť ani na meno. Že jedného dňa si uvedomíte aké zbytočnosti ste to robili a už vám ostanú len oči pre plač. Tiež som si viac-menej prešiel týmito fázami a preto by som dnes už každému odporučil, že to čo vás robí šťastnými nie sú nejaké lajky, avšak to, že má kto počúvať vaše problémy, že sa máte s kým pomaznať, pritúliť. To ma práve najviac na tom trápilo. Zrazu som sa cítil sám a taký opustený, akoby odišlo všetko na čom mi záležalo, proste jedného dňa zistíte, čo všetko ste považovali za samozrejmosť a zrazu si uvedomíte, že to vo vašom živote zohrávalo podstatnú rolu. Práve odvtedy je pre mňa tak dôležité rozlišovať zaľúbenosť a zamilovanosť. Lebo po zaľúbení zväčša takéto pocity mať nebudete...

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
1
Poslať správu

Chceš vedieť, keď MatejJePan pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.