O tom, ako sa cesta vlakom môže stať príjemným zážitkom

Áno, niečo také sa dá zažiť aj na Slovensku

Bol to piatok poobede, síce nie 15:23, ako sa spieva v najnovšej piesni železníc SR ale niečo po 13 hodine a ja som sa rozhodol na cestu do Bratislavy využiť vlak.

Keďže lístky na bezplatné cestovanie sa bohužiaľ minuli a teda som sa rozhodol, že využijem služby 1. triedy, keďže mňa hodinová cesta vlakom v 2. triede s miestenkou vyjde toľko, čo 1. s miestenkou zdarma. Okrem toho poskytujú zopár služieb navyše, ktoré spomeniem nižšie.

PRVÝ DOJEM

Musím sa priznať, že málokedy pri vstupe do vozňa zažívam príjemný pocit, avšak teraz to bolo iné. Ako prvé ma oslovila príjemná teplota, možno to bolo tým, že uzimený som zopár minút stál na nástupišti. Druhý pozitívny moment nastal, keď som si všimol, že v celom vozni sa takmer nikto nenachádzal. Nie že by som mal problém s ľuďmi, práveže sa považujem za spoločenského, avšak od momentu, keď si vedľa mňa raz sadol holohlavý týpek vo vojenskom a v kanadách, ktorý spomínal zbraň v taške, tak sa cítim príjemné, keď som "ochudobnený" o takéto chvíle.

VVYBAVENIE VOZŇA

Samozrejme podstatou súčasťou každého železničného vozňa sú sedadlá. Tieto boli až také pohodlné, že na konečnej stanici sa mi nechcelo vystupovať. Súčasťou sú aj elektrické zástrčky, ktoré sa nachádzajú vedľa okna. Zaujalo ma, že tu nájdete aj sedadlá nielen pre dvoch ale aj pre jednotlivo a teda sa cestovanie môže stať ešte pohodlnejšie.

SLUŽBY

V tomto bode som si uvedomil dve veci. Prvá bola tá, že za cenu 3,30 € nemôžem očakávať švédske stoly a zároveň aj to, že sa nachádzam na Slovensku. A presne tak to vyzerá aj so službami v tejto kategórii. Balená voda (na fotke vyššie) potešila, avšak myslím, že výber z viacerých nápojov by nemusel byť až taký problém (v regionálnych rýchlikoch sa nedočkáte ani tej vody). Noviny (ktoré som si musel zobrať z neďalekého miesta, keďže som sa ich od sprievodcu nedočkal) boli fajn, avšak absencia najčítanejšie denníka sa mi zdala zvláštna, tu je tiež na výber len jeden denník. Okrem toho je k dispozícii aj bezplatné parkovanie v staniciach Bratislava hl. st., Trnava, Žilina a Poprad, avšak túto službu nemôžem zhodnotiť z dôvodu, že som ju nevyužil. Napriek všetkému aj tu boli moje dojmy viac pozitívne ako negatívne, avšak myslím že je stále čo zlepšovať.

INTERNET

Hodnotenie o wi-fi pripojení som nezahrnul do predchádzajúceho bodu z dôvodu, že práve wi-fi bola jedna z tých vecí, ktorú by som hodnotil v tejto kategórii vozňov na 100% (v druhej triede by som rozhodne nebol taký pozitívny, avšak vďaka aj za túto službu). S prehrávaním videí na YouTube nebol absolútne žiaden problém aj vo vyššej kvalite a na bežné surfovanie po nete je rýchlosť rozhodne dostatočná. Možno to bolo tým, že práve v tomto vozni necestuje príliš veľa ľudí, neviem, každopádne na mojom pozitívnom hodnotení to nič nezmení. Nižšie prikladám výsledky testu wi-fi pripojenia cez viaceré aplikácie.

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
0
Poslať správu

Chceš vedieť, keď MatejJePan pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.