O tom, ako sa stať aspoň na pár minút pilotom

Užiť si povolanie, o ktorom snívajú mnohokrát už malé deti, nemusí byť až tak ťažké.

Môj ďalší blog by som rád venoval simulátoru s názvom Infinite Flight, ktorý je dostupný pre Android a iOS a ktorý má zaujal už pri svojom vzniku a za ten čas v ňom pribudlo množstvo nových vylepšení .

Medzi tie zásadné novinky patrí najmä aktualizácia, ktorá priniesla celosvetovú mapu. V praxi to znamená, že so svojím lietadlom môžete letieť aj napríklad z Mníchova do Viedne, kam vás napadne. Na tejto mape sa totiž nachádzajú takmer všetky letiská na svete, z tých väčších určite. Slovensko samozrejme nemôže chýbať a teda okrem Bratislavy a Košíc (ktoré sú samozrejme viac-menej povinnosť) v nej nájdete aj napríklad Boleráz, Malacky, Sliač, Piešťany, Žilinu, Poprad-Tatry a pod.

Okrem toho, že mojím cieľom Vám bolo predstaviť túto zaujímavú hru, ta rád by som opísal dnešnú moju linku z Doha (hlavné mesto Kataru) do Dubaja. Táto linka ktorej let trvá okolo 55 minút je zaujímavá najmä tým, že je to najkratšia linka na ktorej lieta najväčšie dopravné lietadlo na svete, Airbus A380 vo farbách spoločnosti Emirates.

Začíname samozrejme na letisku v Doha. Na tomto simulátore je okrem iných vecí zaujímavé aj to, že počasie na letiskách je na základe reality. V čase môjho letu bolo v Katare príjemných 20 stupňov, s našimi aktuálnymi teplotami sa to nedá moc porovnávať :)

Na letisku som nestretol žiadnych mojich "kolegov", pretože neplánovane som si vybral staré letisko, ktoré sa možno dnes už nepoužíva (nové sa nachádza hneď vedľa) No čo už, A380 sa len tak často nevidí :D Na letisku som nestretol žiadnych mojich "kolegov", pretože neplánovane som si vybral staré letisko, ktoré sa možno dnes už nepoužíva (nové sa nachádza hneď vedľa) No čo už, A380 sa len tak často nevidí a miestni obyvatelia mali zážitok :D

Počas letu, ktorý prebiehal zväčša nad morom nebolo vidieť nič zaujímavé až na zopár morských ostrovov.

To že sa blížime do Dubaja ako prvé prezradili umelo vybudované "ostrovy" zvláštneho kruhového tvaru, na ktorých sa nachádzajú hotely a aquapark.

Záverečné pristátie s pomocou autopilota síce neprebiehala až s takou ľahkosťou ale všetci pasažieri by prežili :) :D Koniec koncov fakt je, že lietadlo sa vráti vždy na Zem, takže sa netreba ničoho obávať :) :D

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na [email protected].

Ohodnoť blog
0
Poslať správu

Chceš vedieť, keď MatejJePan pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.