28.2.2018 22:28

K oblakom z malej švajčiarskej dedinky v Alpách

V lete Švajčiari otvorili najdlhší visutý most na svete, na ktorý sa dostanete z rozprávkovej dedinky Randa. Naplánujte si letný výlet a prejdite sa v oblakoch skoro pol kilometra!

Randa je vzdialená iba pár kilometrov od známeho lyžiarskeho strediska Zermatt. Práve z tade sa štartuje na túru na najdlhší visutý most na svete, s názvom Europabrücke. K mostu to je z dediny cca 2 hodiny, ale riadnym strmákom. Nepodcente to ako väčšina turistov, ktorí sa vyberú pozrieť atrakciu len v rifloch, plátených converskách či v koženej bunde. Za parking v dedine pýtajú na celý deň 5 CHF a vstup na most je zadarmo. V strede cesty smerom hore sa kocháte na nádhernú štyri-tisícku, na vrch Weisshorn, ktorý je iba o kúsok nižší od Mont-Blancu.

Zrazu sa pred nami ukázal most. Jeho dĺžka, skoro pol kilometra, spája obce Grächen a Zermatt a je súčasťou vysokohorskej turistickej trasy Europaweg, ktorá sa dá zdolať za 2 dni. Možno sa pýtate, čo znamená slovíčko ,,visutý"? V podstate most je zavesený na voľne visiacich lanách, ktoré sú uchytené na dvoch pevných koncoch.

Boli sme len v polovici mosta a ja som mala pocit, že už kráčame nekonečne dlho. Ste vo výške okolo 90 metrov a pod vami je obrovské údolie. Najprv sa cítite neisto, po pár metroch kráčania si už zvyknete. Nedalo mi teda nevyskúšať aj niečo odvážnejšie, ako len tak po ňom prejsť :)

Viac inšpirácií na cestovanie nielen po Švajčiarsku nájdeš na ig profile @pehava_bylinkarka

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na [email protected].

Ohodnoť blog
3
Poslať správu

Chceš vedieť, keď pehava pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.