6.3.2018 20:23

Hike, ktorý nesmie chýbať v bucket liste každého dobrodruha

Ak milujete turistiku, hory, neuveriteľné výhľady, tak vám jeden z najlepších výstupov vo francúzskych alpách k jazeru Lac Blanc určite prirastie k srdiečku!

Hiking je jedna z najobľúbenejších letných činností v regióne švajčiarskych či francúzskych álp. Možností je neúrekom, treba si len dobre vybrať :)

Tentokrát sme zvolili Francúzsko a navigáciu sme nastavili do turistickej dedinky Chamonix Mont-Blanc. Preslávená práve neuveriteľným výhľadom na najvyšší vrch v Európe, Mont-Blanc (4810 m.n.m). V živote som nevidela takú masu stáleho ľadu, akou sa pýšil on. Človek sa cíti ako malinký bezmocný trpaslík.

Výstup na tyrkysové jazero Lac Blanc nám mal trvať z dediny celkovo okolo 5,5 hodiny, s prevýšením vyše 1000 výškových metrov. Trasu si predtým preštudujte na viacerých portáloch (napr. tu), máte totiž viac možností ako sa dostať hore. Ak si chcete túru zjednodušiť, dá sa vyviesť lanovkou Téléphérique de La Flégère z Les Praz de Chamonix za cca 30 eur pre dospelého človeka. Vhodné podmienky na tento hike sú od júna do novembra. My sme sa vybrali v septembri a pekne po svojich úplne od začiatku. Odporúčam zvoliť na túru akýkoľvek deň v týždni okrem víkendu, aby ste sa vyhli veľkým davom nadšencov hôr.

Slnko hrialo o sto šesť. Napriek tomu, že sme sa po ceste hrali so snehom, mohli sme byť niekedy len v tričku s krátkym rukávom. Držali ste sneh v rukách v septembri? Ja prvýkrát a tešila som sa z toho ako malé decko. Po ceste si nezabudnite vychutnávať neuveriteľné výhľady na samotný Mont-Blanc a na jeho, len o niečo nižších susedov.

Po cca dvoch hodinách stúpania sme vyšli na jeden z vrcholov, k nášmu cieľu však ešte zostávala hodinka. Už sme sa nevedeli dočkať, kedy tam budeme a otvoríme si to vytúžené pivo, ktoré sme celý čas ťahali v ruksaku. Pri jazere je aj turistická chata, kde sa môžete občerstviť, ale pripravte sa na vysokohorskú prirážku.

Táto turistická trasa je zaujímavá tým, že je rôznorodá. Strieda sa les, lúky, potom obrovské skaly, ktoré bez rebríkov nezdoláte. Po ceste stretnete nádherné kozorožce, viaceré horské jazerá a dokonca viacerých horolezcov. Tento nezabudnuteľný hike odporúčam každému, stačí trošku kondičky a pevného odhodlania. Oficiálne je považovaný za hard, pretože sú tam aj rebríky a zdoláte skoro 10 kilometrov. Rátajte teda so svalovicou na nohách, ale to určite stojí za to, však uznajte:)

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na [email protected].

Ohodnoť blog
1
Poslať správu

Chceš vedieť, keď pehava pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.