1.3.2018 16:24

Nae meorisogui jiugae – ázijský fenomén

Pri takom názve filmu by bolo mnoho z nás odradených od pozerania. Už len to, že ide o film, ktorý nepochádza z Ameriky alebo z nejakej Európskej krajiny. A práve preto vzniká tento blog.

V blogu si priblížime filmy, ktoré nie sú z klasickej americkej produkcie, ale pôjde o filmy z Ázie, ktoré určite stoja za zhliadnutie. Prvý film, o ktorom vám niečo napíšem je film s názvom Nae meorisogui jiugae. Pri vyslovení titulu by si každý, kto neovláda túto reč, polámal jazyk, preto anglický preklad je teraz viac na mieste, a to Moment to Remember. Žáner filmu zaraďujeme medzi romantické drámy, čiže film by sa viac páčil nežnejším polovičkám, ale ani mužské srdce nezostane chladné.

Najprv ide o klasický príbeh dvoch ľudí, ktorí sa stretnú, zamilujú sa, zoberú a všetko vyzerá krásne, ale to by nebol námet na film, keby neprišla zápletka. Film vznikol v roku 2004, podobne ako film The Notebook (Zápisník jednej lásky), ktorý bol v určitých veciach podobný ázijskému filmu. O Američanoch je známe, že námety mnohokrát čerpajú z tejto produkcie, ale ako to bolo s týmto filmom nie je jasné, keďže oba roky sú zhodné. Napriek tomu, väčšina ľudí pozná len ten americký film, ktorý je, samozrejme, tiež skvelý, ale Moment to Remember je pre mňa vo viacerých veciach lepší.

Ak ste ľudia, ktorí radi pri filme oddychujú, tak po tomto filme by ste siahnuť nemali, ale ak je to práve naopak a hľadáte film, pri ktorom musíte rozmýšľať, je to pre vás tá najlepšia voľba. Dramatické výkony hlavných hrdinov, ktorí do svojho výrazu dali všetko je neopísateľné. Ich myšlienky si budete ešte dlho pamätať. Moja najobľúbenejšia je: „Odpustenie nie je ťažké, je to len obetovanie malého kúska srdca na oltár svojej nenávisti.“ Tento výrok určite stojí za zamyslenie.

Mnoho ľudí má hlavne problém s týmto filmami pre to, že hrdinovia filmov sa na seba podobajú a nevedia rozlišovať postavy. Tento názor je pre mňa príliš sebecký, veď aj Číňania, Japonci, Kórejčania alebo Vietnamci to hovoria o nás, že všetci vyzeráme rovnako a nemajú problém si pozrieť európske alebo americké filmy. Tak buďme ako oni a dajme ich filmom šancu.

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
4
Poslať správu
Mám veľmi rada filmy ázijskej produkcie, ktorá nie je medzi ľuďmi veľmi populárna, a preto prichádzam s blogmi, v ktorých budem prezentovať tie najlepšie ázijské filmy

Chceš vedieť, keď majka15 pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.