17.3.2019 18:21

Khid thueng withaya (Teacher´s Diary) - Romantika z Thajska

Po dlhej pauze prichádzam konečne s novým blogom. Valentín je síce už dávno za nami, ale romantiky nikdy nie je dosť, preto film, o ktorom vám napíšem je romantický, ale samozrejme pôvodom z Ázie.

Film pochádza konkrétne z Thajska. Jeho názov je Khid thueng withaya, ten vám asi veľa nepovie, tak jeho anglický preklad Teacher´s Diary. Podľa názvu by si každý vedel predstaviť príbeh, o čom to asi bolo. A v podstate sa nemýlite. Všetko je postavené na učiteľskom denníku.

Keďže viete, že sa jedná o romantiku, určite každému napadne ten klasický príbeh dvoch ľudí, ktorí sa stretnú, následne sa zamilujú, potom príde zápletka a napokon rozuzlenie. V tomto príbehu je to trochu iné už hneď na začiatku, keďže hlavné postavy sa nestretnú. Hlavný hrdina Song prichádza učiť do základnej školy, ktorá sa nachádza na rieke. Hlavná hrdinka Ann na tejto základnej škole učila, ale rok pred Songom.

Song našiel jej učiteľský denník, a tak začína Ann spoznávať, aj keď ju reálne nepozná. Číta si o jej túžbach, pocitoch, o všetkom, čo prežívala, keď bola na škole ona. Keďže škola je odrezaná od sveta a je uprostred rieky, Song prichádza do kontaktu len so žiakmi, tak sa jeho najlepším priateľom stáva práve denník a prostredníctvom neho aj mladá učiteľka Ann.

Postupom času sa do Ann zamiluje. Možno si mnohí poviete, že je to pritiahnuté za vlasy, zamilovať sa do osoby, ktorú nikdy nevidel, s ktorou sa nikdy nerozprával a s ktorou sa asi ani nestretne. No je to možné. Je to veľmi pekný druh lásky, ktorá nemôže sklamať. Keďže toho druhého nevidíme, nevieme o jeho vlastnostiach, aký je alebo aký nie je a realita môže byť mnohokrát iná akú si predstavujeme. Ale Ann ho predsa nemohla nijak prekvapiť, keďže do denníka každý píše len pravdu. Iba žeby nie?

Viac vám o filme neprezradím, pozrite si ho a uvidíte sami ako to skončí, či žili šťastne až do smrti alebo ostane Ann iba Songovov platonickou láskou na celý život.

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
1
Poslať správu
Mám veľmi rada filmy ázijskej produkcie, ktorá nie je medzi ľuďmi veľmi populárna, a preto prichádzam s blogmi, v ktorých budem prezentovať tie najlepšie ázijské filmy.

Chceš vedieť, keď majka15 pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.