25.5.2018 10:55

Mamička to zariadi

Povolanie syn, pričom sa tvárim strašne samostatne.

V súčasnosti ma vo veľkej miere udivuje spôsob života mladých ľudí. Som na to asi staromódna, popravde.....

Nemyslím si, že som moc stará, mám 35. Mám manžela, s ktorým som šťastná, sme zabezpečení nielen po hmotnej stránke, ale aj po tej duchovnej. Proste sme spokojní s tým čo máme a vážime si každé jedno euro, ktoré si oddrieme. Pomoc blízkych v ťažkých situáciach samozrejme bola, avšak v potrebnej miere. Rovnako sa snažíme viesť aj svoje deti - aby boli samostatné a nezávislé od druhých a keď niečo chcú, aby to nedostali len tak z rozmaru, ale musia si to jednoducho zaslúžiť.Asi sme divní, ale nechceme doma rozmaznaných frackov :)

Minule som stretla kolegyňu s ktorou som robila v práci, do ktorej som nastúpila hneď po škole. Zaúčala ma. Správna žena, troška bacuľka, plná energie a entuziazmu, rovnako zápal pre prácu jej nechýbal. Presne takto som si ju pamätala. Zrazu predo mnou stálo jedno utrápené kuriatko, ktoré bolo kosť a koža. Pozvala som ju na kávu. Po zdvorilostných otázkach ako sa nám darí a čo máme nové, som sa jej na rovinu opýtala čo sa s ňou stalo, veď takúto si ju teda nepamätám!

Eliška spustila.

Proste podarený syn.... 25 ročný Martin, ktorého mala s prvým manželom ju trápil. Spolu s priateľkou sa ku nim nasťahovali, prišlo bábätko, z ktorého sa samozrejme veľmi tešila.... To by bolo všetko v poriadku, ale Martin bol veľký flákač. Proste nechcelo sa mu pracovať, odmietal chodiť do práce za 500€. Pre mňa nepochopiteľné, pretože OK, nehovorím, že 500€ je pre živiteľa rodiny veľa, to určite nie, ale postaviť sa k tomu tak, že radšej budem doma a nebudem robiť nič? Nárok na podporu samozrejme nemal, pretože neodrobil...

Tak moja milovaná Eliška ťahala celú domácnosť spoločne s manželom. Na krku okrem šikovného syna ešte dve školopovinné deti, vnúčatko a nevesta, ktorá mala minimálnu materskú a jej nemal kto pomôcť, pretože rodičov už nemala. ,, Eliška ja sa ťa nechcem dotknúť, ale zdá sa ti toto správne? Aby mladý človek sedel doma, a čakal kedy mamička navarí, operie a nebodaj mu naloží a ešte čo? Napapá sa sám?"

Nepovedala mi nič na to, iba že kebyže to neurobí ona, tak nikto. Urobte si názor sami, ale u mňa by teda dlho nevydržal. Ešte za ňou aj prišiel aby mu požičala peniaze, lebo potrebuje nové auto.... Vtedy som si pomyslela, že načo mu vlastne je, keď teda nepracuje a nikam nechodí..... Nedostala som odpoveď, proste slepá materská láska. Je to jej miláčik. Áno, aj ja milujem svoje deti, dala by som im všetko, ale nie takto. Ešte keby moje dieťa malo takýto prístup k životu a samozrejme v piatky namiesto toho aby si zháňalo akýkoľvek spôsob zárobku, nakoľko by som to od živiteľa rodiny požadovala, tak má potrebu žúrovať a pozerať na dno pohárika.

To len tak v skratke, mám v sebe neskutočnú zlosť naňho, pretože ešte na mamu napísal aj úver, ktorý neuveríte ale spláca mama ... A kde sú peniaze? Môžme sa spýtať prevádzkovateľov akýchkoľvek pohostinských zariadení v žilinskom kraji, pretože ho určite všetci poznajú......

Deti sú dar, treba ich milovať, podporovať, ale nie sa nechať využívať!!! Každý máme nejaké povolanie, on má povolanie syn. Kebyže má rodičov, ktorí si to môžu dovoliť, tak to nekomentujem, ale im nedal nikto nič zadarmo ako nám a tiež si vážia každé euro ako my. .... A výsledok? Myslím, že úvodný obrázok je dostačujúci.

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
0
Poslať správu
Príbehy, ktoré píše sám život. Asi tak by som vedela opísať náplň mojich príspevkov. Inšpiráciou sú moji priatelia, ktorých počúvam často, rada a veľa :)

Chceš vedieť, keď papulka pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.

Ďalšie články autora

Zobraziť všetky
27.2.2018 14:19
Dominik
22.2.2018 17:46
Dream job