Cestou do práce na ranné espresso. Ktoré kaviarne vstávajú s ľudmi?

Ranná káva cestou do práce? Niekedy som s tým mala vážny problém, keďže kaviarne zvyknú otvárať o 9 hodine. Dôvody sú rôzne avšak tieto rozoberať nebudeme. :)

Môj „mini“ prieskum má najpodstatnejšie jednoduché ale kruté:) kritérium – kaviareň, ktorá otvára najneskôr, počas pracovného týždňa, o 7:30.

Verím, že sa necháte inšpirovať a vaša ranná káva, meeting alebo rande s priateľom bude od dnes menším problémom vo vašom úžasnom živote.

Bratislava

PÁN KRÁLIČEK  – 7:30

Aj keď si Králička spájame s pojazdnou kaviarňou, od roku 2016 názov PÁN KRÁLIČEK PRIESTOR stojí na pevných múroch  pri autobusovej stanici v Bratislave. 

Z rannej ponuky si môžeš vybrať

croissant – čistý ale aj plnený

raňajkový tanier (ktorý môže byť aj vo vegánskej verzii), párky

wafle (cesto môže byť – vanilkové, orechové alebo bezlepkové) + džem/ovocie, javorový sirup/oriešky, 

z dennej ponuky quiche

BREW BAR CAFÉ – 7:30

BREW BAR CAFÉ aj napriek svojej polohe, mimo centra, sa teší svojej obľube a každý deň robí krajším ránom ľudom vo Freshmarkete, na Rožňavskej ulici.

Na mlynčeku majú vždy niečo  „čokoládovejšie“ (zväčša je to Has Bean Coffee) a druhú „ovocnejšiu“ (bežne sú to kávy od The Barn, Square Mile Coffee, Koppi, April, La Cabra Coffee RoastersCasino Mocca  atď.).

Ak by si nutne potreboval z rána cukor – v ponuke sú cookies, brownie alebo parádny banánovy chlebík. Jednoducho, sladké veci tu nenájdete.

PREŠOV 

NICO CAFFÉ – 7:00

Musíš uznať, že NICO CAFFÉ je absolútnym víťazom tohto prieskumu. Na NORDBEANS sa môžeš neustále tešiť, keďže je zaradený do prvého mlynčeka. Na druhom sa obmieňajú buď iné odrody NORDBEANS alebo iné zaujímavé európske značky.

\\ Ranná káva?🙂 \\ Niekedy som vážne mala problém zájsť do dobrej kaviarne v rannej hodine. \\ Bolo mi párkrát odkomunikované, že ráno majú prázdne kaviarne.🤷🏼‍♀️😶Hmmm.... tak otvárajú o 9hod aleboooooo o 12hod na obed(reálne som sa s tým stretla). Čo ty na to? Aký je ideálny čas pre teba? Chodíš do kaviarni aj skorú rannú hodinu? ☕️ \\ Prešov má to bez problémov, kde #NicoCafe otvárajú cez týždeň o 7hod a #Dublincafe v meste o 7:30. Pre mňa osobne je to luxus, ktorý som párkrát horko-ťažko hľadala napríklad v Bratislave.🏘 \\ #kaviaren #bratislava #kosice #kavajeudalost #standartmag #slovakia #taninsk #vychodneslovensko #coffeshop #europeancoffeetrip #presov #nordbeans #pozyvamta #vyberovakava #dnespijem #prudkonavykove ⭐️ #keepcup

A post shared by [Tatiana Kušníro v á] (@tanin_sk) on

Raňajkovú ponuku majú famóznu, slanú aj sladkú!

V jednoduchosti, 

párky, vajíčka na rôzne spôsoby

AVOKÁDOVÝ TOAST s humusom, rukolou a strateným vajíčkom

lievance 

sladké kaše a mnoho ďalších mňamkových vecí

DUBLIN CAFÉ – 7:30

Dublin café nie je nováčikom v Prešove ale obľúbeným miestom pre domácich. Cestou do práce zbehnú Prešovčania na štartovné espresso alebo cappuccino s dokonalým latte art.  Bonus aj pre spachtošov, ktorý majú šancu si zobrať kávu so sebou. Ak by ťa k tomu prepadol hlad,  v ponuke máš raňajkový croissant. 

Takto som už DUBLIN CAFÉ popísala v staršom článku, preklikni sa ak ťa zaujíma aj jeho nočný život, ktorý tiež patrí medzi TOP na Slovensku!

TIPY OD VÁS

Tipy od VÁS  – zahrňujú kaviarne, ktoré som ešte osobne nestihla navštíviť. Verím, že napriek tomu sa necháte inšpirovať na šálku dobrej kávy.

Žilina

STREET CAFE – 7:00

Lucka, hrdá majiteľka, reagovala na moje akčné mystory na instagrame a ja som neskutočne rada! Písali sme spolu ako funguje v kaviarni, čo tam má aby sme tam zašli nie len ráno ale aj na obed a po obede. :)

štandarne majú na mlynčeku kávu od La boheme

na druhom mlynčeku majú pár kíl na mesiac, najbližšie to bude Gardelli

na raňajkovom výbere neustále pracujú – momentálne je na výber pečivo z pekárni z Belej – tzn. makový alebo orechový závin, poprípade tvarohové koláče

Trnava

BÁBOVKA – 7:30

Kaviareň BÁBOVKA je úplnou horúcou novinkou! Na mlynčeku sa môžeš stretnúť so značkou COFFEEIN a s vlastnou pekárňou, kde pečú voňavé poctivé bábovky. 

Ak ťa po prečítaní tohto krátkeho blogu napadli ďalšie kaviarne, ktoré by sa mali objaviť v druhej časti „ranných kaviarní“ neváhaj mi nechať správu!

Ďakujem ti za tvoj čas!

Tatiana

Viac kávových voňavých tipov nájdeš na www.tanin.sk

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
3
Poslať správu
Volám sa Tatiana a som celkom kávomilná. Instantnú kávu si nezalievam a keď mi ju niekto ponúkne, tak mu to nezazlievam. Mojou túžbou je zalievať vás informáciami a radami o dobrých kávach a kaviarňach a zároveň spraviť z kávy udalosť. Verím, že káva je v

Chceš vedieť, keď TANIN / Tatiana Kušnírová pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.