Zažiar na Halloween party!

Ako na halloweensky make-up? - Skúste to podľa mňa.

Keďže sa blíži halloween, všetky sociálne siete prekvitajú návodmi na rôzne masky, rozhodla som sa, že aj ja sa pridám k väčšine a skúsim to.

Až na to, že podľa návodu strávite buď celý deň v obchodnom centre aby ste zháňali veci ako latex, umelá krv, umelé jazvy a pod. Ako to urobiť lacno a jednoducho ??Je pravda, že výroba takejto masky bude trvať dlhšie ako obliecť sa do kostýmu včielky, ale vyzerá naozaj úžasne. Upozorňujem, že aj ja som to skúšala prvýkrát takže naozaj sa nemusíte toho báť.

V prvom a dosť dôležitom rade som si nakrémovala tvár ( budete na seba patlať všeličo) a dúfala som že to bude menšie zlo a ja sa ráno nezobudím s ozajstnou halloweenskou maskou. Väčšina blogeriek, youtuberiek a obdobných –iek na toto používa latex, čo som prirodzene doma nenašla (aj keď u mňa nájdete veľa nevysvetliteľných vecí) a tak som použila klasické disperzné lepidlo. Áno...musím skonštatovať, že je to celkom slušná náhrada. Naniesla som ho na líce obyčajným tenkým štetcom na maľovanie a vytvorila tak lepkavú plochu. Na lep som nalepila servítku, mierne som ju načechrala aby ten efekt bol výraznejší. Na to som opäť naniesla vrstvu disperzného lepu a zasa servítku. Dohromady som mala 3 vrstvy. No a teraz musím čakať kým to uschne. Medzi časom som to isté zopakovala na časti čela, teda lepšie povedané rovno som to pleskla na celé čelo – však, čo budem trocháriť.

Čas, ktorý mi vznikol, kým som čakala na zaschnutie lepu, som využila na nalíčenie tváre. Samozrejme som postupovala úplne bežne akoby som si robila večerný make up. Výber farieb je na Vás ja som zvolila dymové tiene na nadočnicový oblúk a pohyblivé viečko som vyplnila fialovou a tyrkysovou farbou, aby to nebolo nudné. Nakoniec som oči vyzdvihla očnou linkou, dokreslila a vytvarovala obočie, vykontúrovala som si lícne kosti a čeľusť ( len pre info – stále sa bavíme o tej nepolepenej strane tváre ) a hotovo. Lep bol úspešne zaschnutý a tak som prešla na tú pre mňa najobávanejšiu časť. Vystrihnúť a namaskovať ranu. Manikúrovými nožničkami som opatrne prestrihla zlepené servítky – podotýkam opatrne, aby ste si nezastrihli do tváre a vytvorila som tak líniu rany. Potom som prstami oddelila časti a urobila taký otvor akoby som naozaj schytala jednu sekerou. Takže úspešne sa mi podarilo toto celé absolvovať a tak som na servítku naniesla make up. Ja som ho nanášala beauty blandrom , ale kľudne použite aj prsty ak Vám to vyhovuje viac. Zamaskovala som bielu farbu servítky a okolie tváre, ktoré som nemala ešte nalíčené. Na spoje medzi tvárou a nalepenou servítkou som naniesla očný tieň. Zvolila som takú vínovočervenú farbu niečo až do bordova, ktorú som miešala s jemne červeným očným tieňom. Vytvorila som tak dojem, že je rana začervenaná a na spodnú časť skoro až po čeľusť som použila trošku modrého, červeného, bordového a kaki očného tieňu, čím som vytvorila efekt modriny. Vyzeralo to celkom fajn. Dovnútra rany som dala čierny očný tieň a hrany servítky, ktoré mi vytŕčali z tváre som jemne prešla červeným rúžom.

To isté som zopakovala aj na čele a keď som bola hotová ostávalo posledné. Krv! No skvelé. Kde asi tak zoženiem krv?? Rezať sa určite kôli tomu nemusíte. Vyrobte si ju.

Použila som na to vodu zo zaváranej cvikle, červenú akrylovú farbu a kúsoček modrej nech je to dramatické. Rozmiešala som to v poháriku a bolo to. Takúto homemade vyrobenú krv som nakoniec opäť štetcom naniesla na rany, pokvapkala som si okolie rán a beuaty blendrom som poprášila miesta, kde sa mi to zdalo málo krvavé. Hotovo ! Maska je na svete. Veď posúďte sami. Na prvý pokus to vôbec nevyzerá zle.Na záver by som sa rada poďakovala Adriane Dragulovej (instagram: @adriana_dragulova), ktorá mi dnes ráno vnukla tento nápad podeliť sa o môj prvý halloweensky make up s Vami.

Takže Vám prajem príjemné maskovanie, držím palce a dajte mi vedieť, či ste to skúsili aj vy a či sa Vám maska podarila.

@ crueladewil - na mojom insta profile si môžete pozrieť aj krátke video alebo klikni dole.

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
3
Poslať správu
Kontakt: bridova.r@gmail.com

Chceš vedieť, keď Cruela De Wille pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.