13.3.2018 16:34

LONDÝN a jeho čaro

London nie je len Big Ben a pamiatky.

Rozmýšlaš kam na výlet no more nie je tou správnou volbou ? Jedna z možností ako podniknúť kvalitný a pomerne lacný trip je LONDÝN. Mesto do ktorého sa máš možnosť dostať pomerne lacno, v určitých ročných obdobiach (napríklad Október, November) zoženiete spiatočnú letenku do 40 eur (bez batožiny) z Bratislavy na London Stansted. Ubytovanie sa dá poriešiť taktiež veľmi ľahko, lacno a v centre. Ako na to ? Stránka Airbnb.com ponúka množstvo lacných ubytovaní v samotnom centre Londýna od 30 libier na noc (samozrejme záleží na tom aký si náročný)

Londýn, mesto ktoré asi väčšina z vás už pozná, teda určite ho už navštívila aspoň raz. Tí ktorí milujete ruch veľkomesta, fotenie a objavovanie nových miest viete o čom hovorím. Samozrejme Londýn nie je len Big Ben, Buckinghemský palác a podobné pamiatky ale ukrýva omnoho viacej zaujímavých miest ktoré by si mal určite objaviť pri najbližšej návšteve mesta. Preto som si pripravil top 5 vecí ktoré si môžeš pri návšteve vychutnať.

#01 JEDLO - multikulturalizmus prináša množstvo priestoru pre kvalitné jedenie z rôznych kútov sveta. Indické Curry, Čínska kuchyňa, vegetariánske reštaurácie či tradičné britské jedlá. Toto všetko nájdeš na každom rohu.

#02 SKY GARDEN - botanická záhrada na 35 poschodí s výhľadom na mesto do všetkých strán, čiže 360 vyhliadka. A čo je na tom najlepšie ? Že je to úplne zadarmo, stačí sa zabookovať na oficiálnej stránke aspoň týždeň v pred, vytlačiť si lístky a môžete sa kochať.

#03 CANARY WHARF - Veľmi málo “turistov” či návštevníkov Londýna vie o tomto mieste. Niektorý to nazývajú aj ako mesto v meste pretože Canary Wharf je časť Londýna (vzdialená asi 10 minút metrom od Big Benu) kde sídlia všetky banky Anglicka, právnické firmy či burzy, takže môžeme to aj nazvať Anglickým WALL STREET. Vysoké mrakodrapy, ľudia v drahých oblekoch a atmosféra ktorú v iných častiach Londýna nenájdete. Či už sa rozhodnete navštíviť toto miesto v noci alebo cez deň, určite neoľutujete.

#04 CHINA TOWN - keď už plánuješ prechádzky samotným centrom, určite zablúď do časti zvanej SOHO v ktorej sa ukrýva CHINATOWN čiže menšie čínske mestečko - rôzne tradičné čínske supermarkety či reštaurácie kde sa môžeš lacno a hlavne kvalitne najesť. (napr. reštaurácie ALL YOU CAN EAT - zaplatíš cca 11 libier a obžierate sa do prasknutia). Toto miesto sa taktiež oplatí navštíviť v časoch keď sa oslavuje nový čínsky rok, ulice sú preplnené a v ovzduší cítiť pravú čínsku atmosféru.

#05 NOČNÝ ŽIVOT - a keď ťa už omrzí chodenie mestom s triezvou hlavou, zaži nočný clubbing v jednom z klubov v centre mesta. (Fabric, Ministry of Sound, Cargo, Egg London) samozrejme pred tým ako sa rozhodneš pre jeden z klubov si zisti na stránke čo sa v daný večer v klube deje. Jediný zápor ktorý pocítiš je prievan v peňaženke keďže bežné vstupy sa pohybujú od 20 do 4O libier a na bare to nie je o nič lepšie. Za pivko dáš 5 libier a za panáka (napr Captain Morgen 7 až 8 libier) Pri ceste domou z klubu využite určite aplikáciu UBER na ktorej ušetríte čas strávený v metre či peniaze ktoré by ste zaplatili bežnému taxikárovi.

Verím že som niekoho z vás aspoň trocha inšpiroval a prajem príjemnú návštevu Londýna - ak sa tak už rozhodnete. Užívajte !!

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
4
Poslať správu
FOTOGRAF / VIDEOMAKER / UMELEC

Chceš vedieť, keď patis_ek pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.