5 tipov ktoré zlepšia LOOK videa

Druhý zo série vlogov o video tvorbe je na tému 5 tipov, ktoré ti zlepšia LOOK tvojich videí.

Teda rady ako vyšperkovať svoje video a posunúť ho o level vyššie (,teda minimálne po vizuálnej stránke a v post-produkcii) Týchto 5 tipov možno poznáš, možno nie no zaručene ti pomôžu. Patria sem basic/základné veci ako napríklad tool ktorý nájdeš v Adobe Premiere:

warp stabilizér, ktorý slúži na stabilizáciu roztrasených záberov, tak pokiaľ si natáčal niečo z ruky tak tento tool ti dokáže vystabilizovat obraz ako by si použil glidecam či steadicam (samozrejme to neplatí pokiaľ je záber extrémne roztrasený, tu ti nepomôže ani program)

ďalšia veľmi podstatná vec - fáza post-produkcie je COLOR GRADING - sfarbenie videa, ktoré pridá záberom lepšiu atmosféru. Tak isto ako to platí vo filmoch, videoklipoch tak to pomôže aj pri cestovateľskom či experimentálnom videu. Tento proces je jeden z tých náročnejších pri úprave videa, a vyžaduje to taktiež dlhú prax a skúšanie. No ak sa to naučíš používať tak ako sa má tak upgrade tvojich videí je naozaj zaručený. Samozrejme tomuto sa budeme venovať v jeden celej časti čoskoro.

No a ďalšia vychytávky sú - druh natáčania (,teda kamera), prechody (alebo inak to môžme nazvať aj strih a “slow-down” efekt. Všetko sa dozvieš vo videjku nižšie. Čoskoro prídu nové časti na rôzne témy, ale ak ta zaujíma niečo konkrétne hoď komentár na youtube a určite sa tomu povenujem.

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
0
Poslať správu
FOTOGRAF / VIDEOMAKER / UMELEC

Chceš vedieť, keď patis_ek pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.