Ako začať tvoriť kvalitné videá ?

Internet je plný vlogerov, youtuberov, jednoducho ľudí, ktorí zabávajú divákov hraním hier, ukazovaním svojho súkromia alebo zážitkov z cestovania.

Tak isto sú tu aj ľudia, ktorí predávajú iným skúsenosti alebo “skills” pomocou návodou či už v oblasti motivácie, varenie, fotografovanie, tancovanie atď atď. Ja som sa rozhodol s prísť s tvorbou “vlogou” pre ľudí, ktorí našli svoje hobby a potešenie v natáčaní videí, teda video tvorbe ako takej. Takže pokiaľ začínaš točiť alebo si začal a nevieš, ako ďalej si na správnom mieste. Prvý z pravidelnej série vlogou o video tvorbe je tu. Ako začať tvoriť kvalitné videá ? Čo k tomu človek potrebuje a ako sa má posunúť krok v pred ak sa chce tomu v budúcnosti venovať profesionálne ?

Video tvorba je jedno veľké bláznovstvo, kde sa človek môže slobodne realizovať , vyjadriť emóciu a zážitok vďaka videu (videoklipy, krátke filmy, travel videá), samozrejme pokiaľ nejde o komerčné videá. Viem ti odpovedať na základné otázky strihu (prechody, techniky natáčania a vychytávky, ktoré sú trendy) Video tvorbe sa sám venujem už viac ako 6 rokov, no profesionálnejšie sú to 3 roky. Samozrejme aj ja som začínal ako amatér (dokonca samouk) a postupom času prišli prví zákazníci, experimenty a výzvy. Dnes sa živím video / foto tvorbou. Časom by som chcel robiť aj rozhovory s ďalšími ľuďmi zo Slovenska, ktorí sa živia video tvorbou…

Tak daj si prvú časť a čoskoro prídu nové a nové, v ktorých sa dozvieš viac.

SLEDUJ

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
0
Poslať správu
FOTOGRAF / VIDEOMAKER / UMELEC

Chceš vedieť, keď patis_ek pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.