Kristián Ganobjak a jeho nový film

Tvorcovia krátkomentrážneho filmu Stalker Vám prinášajú Babadook : Rozprávka pre Maxa Bradleyho. Film nám ukáže príbeh malého chlapca Maxa, ktorý si spoločne s jeho starou mamou prečítajú knížku ...

Ahoj Kristián na začiatok rozhovoru sa čitateľom predstav, kto si, čomu sa venuješ, kde študuješ?

,, Som Kristián Ganobjak a momentálne som v maturitnom ročníku na Súkromnej strednej umeleckej škole filmovej v Košiciach, kde študujem odbor kamera, zvuk a strih. Ja osobne sa venujem skôr réžií hraného filmu a sem tam si rád aj v študentských filmoch zahrám. "

Vo veľmi blízkej dobe sa chystáš vydať film. Priblíž čitateľom na čo sa môžu tešiť?

,, Môžu sa tešiť na študentský hororový film Babadook: Rozprávka pre Maxa Bradleyho. Film nám ukáže príbeh malého chlapca Maxa, ktorý si spoločne s jeho starou mamou prečítajú knižku, no po samotnom prečítaní sa v ich dome začnú diať čudné veci. Som rád, že som sa po dlhšej dobe pustil do hororovéhu žánru, pretože na tomto žánri sa údajne človek naučí najviac pracovať, čo sa týka svetiel, atmosféry a hlave ako natočiť desivé momenty. "

zdroj : osobný archív - Kristián Ganobjak , ČSFD ( scéna z natáčania filmu )

Ako dlho ti trvala príprava filmu?

,, Príprava tohoto filmu trvala niekoľko mesiacov, samozrejme ako pri každom filme treba nejaký ten čas na prípravu scenáru, premyslenie celkového dejstva filmu a postupne zohnať hercov, ktorí dajú príbehu šťavu. Samostatné nakrúcanie filmu trvalo tri dni a celkové natáčanie prebiehalo v príjemnej atmosfére a pohode. "

Kde sa film točil?

,, Keďže bolo ťažké nájsť po celých Košiciach byt na nakrúcanie, nakoniec nám zo svojím bytom pomohla moja vychovávateľka Eva Potašová, ktorá nám ponúkla svoj byt, kde sme mohli v úplnom pohodlí film nakrúcať. A keďže sa celý film odohráva v byte, tak nám stačil len byt ."

zdroj : osobný archív - Kristián Ganobjak , ČSFD ( scéna z natáčania filmu )

Kto všetko ti pomáhal s filmom – obsadenie, režia, strih ?

,, Som veľmi rád, že si vo filme zahrala Beata Drotárová, ktorá si už zahrala vo filmoch ako Nevera po Slovensky pod réžijným vedením Juraja Jakubiska. Pre mňa ako režiséra to osobne bola výzva, pretože Beáta je už dosť skúsená herečka. Malého Maxa si zahral Samuel Mlynár, ktorý je veľmi šikovný začínajúci herec. Postavu Babadooka si zahral Kristián Šebest, ktorý má za sebou herectvo už v rôznych študentských filmoch. O kameru sa postaral "môj dvorný kameraman" Jakub Jožio. Spoločne v štábe ďalej pracovali Benjamín Halko, Ivan Dudek, Slávka Mlynárová, Martin Kostura, Daniel Kaščak a v postprodukcií sa s effektami pohral Kevin Šimko, Brian Šimko a Kristián Šebest. Som rád, že som mohol pracovať v takomto týme pretože film je o spoločnej komunikácii a tvorbe. Dúfam, že do budúcna sa náš tým bude čoraz viac zlepšovať vo filme. "

zdroj : osobný archív - Kristián Ganobjak , ČSFD ( scéna z natáčania filmu )

Kedy a kde teda presne bude film publikovaný?

,, Film uzrie svetlo sveta v máji tohoto roku a to, či bude publikovaný voľne na internete ešte zvažujeme, pretože by sme ho chceli dostať do kín pred hlavným programom. Takže všetko závisí od distribučných spoločností. Ale každopádne ho ľudia môžu vidieť na rôznych festivaloch študentských filmov Čechách aj na Slovensku. "

Aké sú tvoje očakávania od filmu?

,, Moje očákávania od filmu sú na báze toho, že s mojimi dielami chcem skôr ľudí zabaviť, vystrašiť a do budúcna by som chcel pracovať na veciach, ktoré si ľudia pozrú ako film na spríjemnenie voľnej chvíle."

zdroj : osobný archív - Kristián Ganobjak , ČSFD ( scéna z natáčania filmu )

zdroj : osobný archív - Kristián Ganobjak , ČSFD ( scéna z natáčania filmu )

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
4
Poslať správu
Kontakt: bridova.r@gmail.com

Chceš vedieť, keď Cruela De Wille pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.