Na východe nieje nič?!

Pre niektorých na východe Slovenska nieje nič! Pre mnohých "Bratislavčanov" to je však miesto, ktoré kedysi volali domovom.

Okrem mnohá iných vecí sa na východe len tak mimochodom nachádzajú aj Košice. Tie Košice, ktoré sú druhým najväčším mestom Slovenska a jedným z najkrajších na našom malebnom Slovensku, ktoré si žije svojím vlastným životom, keďže je "príliš" ďaleko od centra diania. Druhé najväčšie slovenské mesto je nielen centrom  východného Slovenska, ale aj jadrom oblasti Východných Karpát, spájajúcej špecifiká viacerých národov a národností.

Toto mesto bolo asi mojim osudom. K prvému kontaktu medzi nami došlo už pred vyše 10-timi rokmi. Pamätám sa na prvú cestu vlakom do Košíc akoby to bolo včera.

Niektorí tvrdia, že je to mesto s najkrajším centrom široko ďaleko. Pre mňa to je miesto, ktoré považujem za svoj druhý domov. Preto som rád, že sa našiel konečne čas zachytiť toto moje srdcové miesto aj na kameru.

Najväčšou atrakciou Košíc je ich samotné historické jadro s mnohými architektonickými skvostmi. V jeho strede, na námestí Slobody, sa nachádza Spievajúca fontána. Vedľa fontány je umiestnená zvonkohra v tvare zvonmi ovešaného stromu. Každú hodinu hrá jednu zo svojich sto melódií, podľa ktorej „tancuje“ aj neďaleká fontána.

Dominantou mesta je určite Dóm sv. Alžbety . Tento chrám tam stojí už 515 rokov. Vnútri chrámu sa natáčalo už mnoho zahraničných filmov. Rozhodne platí, že "Alžbetka" je očarujúca za dňa aj v noci.

Legenda vraví, že stavba obsahuje dutý kameň, ktorého vytiahnutie by spôsobilo kolaps celého chrámu.

Dúfam, že aspoň trocha som ťa navnadil a keď si tu ešte nebol/a príď ! Ponúkam aj krátke video zo série "Za minútu", ktoré nesmie odomňa chýbať.

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
2
Poslať správu

Chceš vedieť, keď peter's touch pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.