Nedeľné ráno na čarovnom mieste Slovenska!

Miesto, ktoré ti učaruje na prvý pohľad, za každého počasia a v každom ročnom období. To je Kvačianska dolina! Jedno z mála človekom nedotknutých miest na Slovensku.

Prejsť ju celú vôbec netrvá dlho a do úvahy prichádza viacero možností s rozličnými trasami a miestami, kde začať celú prechádzku. Nebudeš sa tam tlačiť s milión zahraničnými turistami, ako to je bežné vo Vysokých, či Nízkych Tatrách. Nebudeš sa prechádzať okolo rúbaniska a popadaných stromov, ale cez hustý les, ktorý ti cez letné mesiace dodá príjemnú teplotu.

Vodopády, mlyn, drevenice, neskutočne nádherné výhľady až na vrcholky Nízkych Tatier z rozhľadne, či strmé bralá. Keď dôjdeš až k Oblazom, rozprávkové prostredie ti učaruje a môžeš si oddýchnuť, odbehnúť k neďalekému Ráztockému vodopádu, prípadne spoznať históriu a fungovanie týchto pamiatok.

Za každého ročného obdobia je toto miesto iné, ale zakaždým čarovné. V zime si predieraš cestu v snehu, pretože tam nikto pred tebou nebol.

Oplatí sa ti, taktiež privstať a byť na rozhľadni už pred východom Slnka. Takisto je čarovný aj západ Slnka, takže tam pokojne môžeš stráviť aj celý deň a pripojiť k tomu aj vedľajšiu dolinu a to Prosiecku.

Bol som tam už niekoľkokrát a stále nemám dosť tejto čarovnej doliny.

Ak stále váhaš, či to stojí za prekonanie lenivosti, tak ti ponúkam opäť krátke video, ktoré ti možno dá odpoveď. Príjemné sledovanie.

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na [email protected].

Ohodnoť blog
2
Poslať správu

Chceš vedieť, keď peter's touch pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.