26.4.2018 23:49

The Beauty Inside - film s posolstvom!

Dlho som nenapísala žiaden blog, ale teraz prichádzam s novým filmovým blogom a ako inak opäť pôjde o film pôvodu z Južnej Kórei.

Film som si najprv nechcela pozrieť hlavne preto, keď som videla jeho zaradenie k žánru – sci-fi. A tento žáner nepatrí medzi moje obľúbené, ba priam po takomto žánri skoro nikdy nesiaham. Ale ako sa hovorí nikdy nehovor nikdy. V tomto prípade som svoje rozhodnutie neoľutovala.

Názov filmu, o ktorom píšem, je The Beauty Inside a už len ten ma zaujal. Ide o príbeh muža, ktorý sa každý deň prebudí v inom tele. Raz sa zobudí ako atraktívny muž a na druhý deň ako starý dôchodca. Jeden deň je z neho cudzinec a ten druhý je z neho dieťa. Znie to ako riadne sci-fi čo? A to ma na tom najviac odrádzalo, ale neodradilo úplne.

Možno vám teraz tento krátky popis pripomenul terajšiu kinovú novinku s názvom Deň čo deň, v ktorom ide o niečo podobné, ako sa chlapec každý deň budí v tele niekoho iného. A aj keď je film natočený podľa slávneho bestselleru mne pripomenul ten Kórejský. Priznám sa, že americkú verziu som ešte nevidela, takže nemôžem s určitosťou povedať, ktorý film je lepší, ale podľa hodnotenia na csfd má viac percent The Beauty Inside. No napriek tomu, väčšej popularite sa dostalo americkej verzii.

Jedného dňa sa muž zamiluje do krásnej predavačky nábytku a každý deň príde za ňou ako iný človek a kúpi si stoličku. Počas toho ju bližšie spoznáva a páči sa mu stále viac, preto sa ju rozhodne pozvať von, ale na to chce vyzerať dobre, a preto čaká, kedy bude pripravený aj navonok, nielen vo vnútri. Ale ako dopadne ich stretnutie, keď sa na druhý deň opäť prebudí ako iný človek, ktorého krásna Yi-soo nespozná? Jednoducho, rozhodne sa nespať. A to znamená, že sa neprebudí v inom tele, ale samozrejme nemôže vydržať večne bez spánku a po pár dňoch ich láska končí.

A práve vtedy začína byť film ešte viac zaujímavý, keďže hlavný hrdina zaspal a zobudil sa ako niekto úplne iný. Ostáva mu len ukázať jeho vnútornú krásu, ktorá je mnohokrát dôležitejšia než tá vonkajšia, tá je rýchlo pominuteľná. V prípade hlavného hrdinu trvala len niekoľko dní, ale v skutočnosti je to tiež tak. Veľakrát sa pozeráme na to, ako ten druhý vyzerá, konajú sa rôzne súťaže krásy, ako napríklad teraz Miss Slovensko, ale je to naozaj až také dôležité? Nie je dôležitejšie, aby sme si s druhou osobou rozumeli, chápali sa a mali radi jeho osobnosť, nielen vzhľad?

A o tom hovorí film The Beauty Inside, aby sme sa zamysleli nad tým, čo je v živote najviac dôležité. Verím, že sa vám blog páčil a presvedčil k tomu, aby ste si film pozreli.

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
2
Poslať správu
Mám veľmi rada filmy ázijskej produkcie, ktorá nie je medzi ľuďmi veľmi populárna, a preto prichádzam s blogmi, v ktorých budem prezentovať tie najlepšie ázijské filmy.

Chceš vedieť, keď majka15 pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.