Presná ako hodinky, bez hviezdnych manierov. Aj keď by mohla

Úspešné no skromne vystupujúce dievča, stojace po boku známeho Slovenského repera, je v našich končinách zrejme raritou.

Mal som tú česť a dlho na to budem spomínať jedine v dobrom. Osoba, ktorú som mal pred objektívom, je mladému slovenskému fanúšikovi sociálnych sietí určite dobre známa. Meno natykerny koluje našim obľúbeným Instagramom pomerne často, rovnako sa jej meno spája napríklad aj s portálom Refresher. Naty možno mnohí z vás však poznajú aj ako priateľku jedného z najlepších Slovenských reperov súčastnosti - Pil C-ho.

@natykerny

A post shared by 58 | WORLD THROUGH LENS (@branislavisko) on

Naty osobne sledujem už dlhšiu dobu, v podstate od momentu, kedy som ju stretol osobne na jednom z Lukášovich koncertov. O niečo dlhšie vnímam jej brata, ktorý je basketbalista, ja sám mám k športu totiž blízko. Po foteniach s Lapkinn či Rebekou Wechsler som teda zatúžil ísť ďalej a práve Naty bola tou osobou, ktorú som oslovil.

Pomerne nečakane sa mi vrátila rýchla odpoveď. Tak rýchla, ako keby sme boli dobrí známi už niekoľko rokov. Zrejme som mal šťastie a Naty som zastihol práve pri instagramovaní. Čo ma však tešilo ešte viac, bol fakt, že odpoveď bola pozitívna. Dúfal som, že tomu tak bude, ktorý fotograf by o tom nesníval? Ďalšie prekvapenie nastalo hneď po niekoľkých správach, kedy mi oznámila, že o pár dní bude v Košiciach. Slovo dalo slovo, jedno skvelé fotenie tak stálo priamo predomnou.

@natykerny

A post shared by 58 | WORLD THROUGH LENS (@branislavisko) on

Naty si dokonca jednu z mojich fotiek nastavila ako profilovú fotku na svojom Instagrame.

Aj napriek tomu, že mám nafotenýchtisícky snímok, som pár minút pred stretnutím pociťoval stres. Je to zrejme prirodzené a snažil som sa nahovárať si, že idem predsa len robiť to, čo robím denno-denne. Naty však bola od prvého momentu veľmi milá a usmievavá, čo ma ukľudnilo. Dokonca presná ako hodinky, čo sa dnes vidí málokedy. Hneď týmto si teda utvrdila moje sympatie.

@natykerny • #Branislavisko

A post shared by 58 | WORLD THROUGH LENS (@branislavisko) on

Našou fotolokáciou číslo jedna, bola košická Botanická záhrada. Na tomto mieste som fotil po prvý raz a určite nie naposledy. Spolu s Naty sme si dali najprv krátku obhliadku skleníkov, skôr za účelom výberu vhodného miesta, než aby nám to malo priniesť nejaký pôžitok, keďže do rastlín sa aspoň ja osobne nevyznám. Skleníkov nebolo veľa, avšak takmer všetky ponúkali zaujímavé scenérie.

@natykerny x @cbg.donatella • #Branislavisko

A post shared by 58 | WORLD THROUGH LENS (@branislavisko) on

Naty je profesionálkou v pózováni pred objektívom, náš spoločný čas v Botanickej záhrade nepresiahol ani 30 minút. Nafotili sme približne stovku záberov, všetko portréty. Keďže sme boli vybavení pomerne rýchlo, čo je však u mňa zvykom, padla otázka, či mám čas ešte na jednu lokáciu. V tomto momente sa mi na sekundu zastavilo srdce a myslím, že aj keby ma čakalo to najdôležitejšie stretnutie v živote, tak ho zruším.

🌸 #pinkyspring 🌸

A post shared by NA TY 🌱 (@natykerny) on

Naty mala v hlave istú predstavu, čo chce, aby bolo na fotke. Keďže naše stretnutie prebehlo v čase, kedy kvitli čerešne, naše kroky smerovali priamočiaro, v tomto ročnom období, na najfotogenickejšiu uličku v Košiciach. Predtým sme sa však zastavili ešte u Naty doma, prehodila si outfit a mohli sme vyraziť.

Zobrala so sebou aj Donku, ktorá dokonca na Instagrame disponuje pekným číslom followerov. Opäť sme za krátku chvíľu nafotili desiatky záberov, tentokrát už celé outfity, nie len portréty. Naty celý svoj outfit zámerne zladila s miestom a ružový top pôsobil veľmi príjemne. Fotky zožali na mojom aj Natálkinom Instagrame veľký úspech.

Naty by som aj touto cestou chcel ešte raz poďakovať za jej ochotu, profesionalitu a vôbec za túto príležitosť. Debatami pomedzi fotenie ma motivovala natoľko, že mnoho vecí som začal vnímať inak. Je pre mňa istou inšpiráciou a stále, keď váham, či už nad tým, koho oslovím na fotenie, tak si stále spomeniem na jej jednoduché, no o to dôležitejšie slová: Nesmieš sa báť, uniknú ti príležitosti.

Všetky fotky, ktoré si mal/a možnosť vidieť, boli nafotené pomocou tela Canon 5D mark ll a objektívu Sigma 24mm f1.4 a následne prešli postprodukciou v programe Adobe Lightroom.

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
8
Poslať správu
Možno vidím to, čo si nikdy nevidel a pritom stojím vedľa teba a pozeráme na rovnakú vec. Je to o predstavivosti, cítení, myslení, kreativite. Sadni, ľahni, prejdi sa. Nájdi správny uhol, ukáž ho svetu.Cíť sa u mňa ako doma, ja som Branislavisko, teší ma.

Chceš vedieť, keď Branislav Belko pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.