5 Mýtov o Online Zoznamkách, Ktorým Ste Verili Zbytočne

Zoznámenie cez internet? Či už ste ho niekedy sami skúsili, alebo môžete čerpať len zo skúseností iných, iste máte na neho nejaký názor.

Dnes vám však dokážeme, že online randenie môže váš život obohatiť aj spôsobmi, ktoré by vám možno ani nenapadli. A vyvrátime aj niekoľko zbytočných predsudkov, ktoré ste o ňom možno doteraz mali. Začítajte sa a nechajte sa inšpirovať.

1. Zoznamka občas naozaj vie, čo je pre vás najlepšie

Patríte k ľuďom, ktorí sa nedokážu poučiť z vlastných chýb? Zas a znova vo vzťahoch narážate na rovnaké problémy? Stereotypy, podľa ktorých si vyberáme partnerov v nás zrejú už od detstva a prekonať ich bludný kruh je ozajstné umenie. Internetové zoznamky však niekedy sú skutočne schopné vybrať vám vhodnú známosť lepšie, ako by ste zvládli vy sami - vaše stereotypy ich totiž nezaujímajú. Stránky, ako napríklad jedna z momentálne najpopulárnejších zoznamiek Quick Flirt, využívajú pri párovaní potenciálnych partnerov sofistikované matematické algoritmy. Ak budete pri vypĺňaní svojho profilu poctiví a úprimní, šance, že vám nájde naozaj kompatibilných partnerov sú veľké.

2. Ste pánom času aj situácie

Jedným z častých predsudkov voči online zoznamkám je ten, že vzťah po sieti prebieha v nereálnom vákuu. Zlá nálada? Vypnete počítač a nik sa o nej nedozvie. Robíte veci, ktoré by ste nemali? Nie je nič ľahšie, ako utajiť ich pred virtuálnou známosťou. Naživo nastáva sklamanie, keď partneri zisťujú, že ich pán či pani dokonalá vie mať aj zlý deň a rôzne neresti. Čo keby sme to však otočili naopak? Čo keby sme sa práve z idealizovaného spôsobu komunikácie cez internet čosi priučili do reálneho života? Napríklad, nevybíjať si nervy na partnerovi a radšej si občas zahryznúť do jazyka. Alebo urobiť si na neho radšej hodinku exkluzívneho a kvalitne stráveného času, ako presedieť vedľa neho pol dňa s telefónom či ovládačom od telky v ruke.

3. Spoznáte ľudí, ktorých by ste nikdy nestretli

Zabudnite na predsudok, že online zoznamka je len slabou náhradou za ozajstné zoznámenie. Randenie po internete vám otvorí úplne nový svet, v ktorom vás čakajú ľudia, zážitky a skúsenosti, o ktoré by ste boli bez neho ochudobnení. Ten pravý či pravá predsa nemusí chodiť do rovnakého baru, školy či nákupného centra ako vy. Nestojí za to rozšíriť svoj „rádius“ a loviť aj vo vzdialenejších vodách? Možno len vo vedľajšom meste. Alebo, ak si trúfate, skúste šťastie aj za hranicami. Okrem nových priateľov či partnera spoznáte aj celkom novú kultúru. Ak hľadáte spoľahlivú a bezpečnú medzinárodnú zoznamku, siahnite po už spomínanom portáli Quick Flirt.

4. Útočisko klamárov a podvodníkov? Práve naopak!

Už ste to tiež počuli? Cez internet sa vraj zoznamujú len ľudia, ktorí čosi skrývajú: manželku a tri deti, kriminálnu minulosť alebo možno aj nákazlivú chorobu! Zabudnite však na tieto predsudky. Pre 99-percent návštevníkov online zoznamky je internet konečne miestom, kde môžu byť bez zábran úprimní a sami sebou – a náramne si to užívajú. Z ľudí tu odpadá bremeno fyzickej nervozity, nevhodnej situácie či spoločnosti pri náhodnom zoznámení, alebo tiež obavy z prípadného odmietnutia. Skutočných podvodníkov väčšinou pri troške racionality sami rýchlo odhalíte.

5. Nechajte sa očariť tým, na čom naozaj záleží!

Zdá sa vám, že sú internetové zoznamky povrchné, keď si v nich partnerov vyberáte len podľa peknej fotky a sladkých slov? Omyl! Práve cez internet máte možnosť nechať sa očariť výhradne tým, čo sa skrýva v najhlbšom vnútri vášho nápadníka. Nepomotajú vám hlavu jeho drahé darčeky, luxusné auto alebo trojchodová večera, na ktorú vás pozve. Na to, aby si vás získal má len svoje slová, myšlienky a šarm. Paradoxne sa tak práve cez internet môžete zamilovať do tej stránky povahy vášho partnera, na ktorej z dlhodobého hľadiska záleží najviac.

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
0
Poslať správu
Andy Charlson – affiliate marketing specialist. Got his Psychological degree in The University Of Michigan. Specialized in affiliate marketing, content marketing, and display ads. Regularly published at TopOffers Blog

Chceš vedieť, keď charlson.andy pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.