Dovolenka za 1€

V dnešnej dobe je možné naozaj všetko. Letenky za 0,01€ a luxusný apartmán za pár euro. Stačí len hľadať a sledovať zopár stránok.

Možno ste nedávno zachytili akciu jednej nemenovanej leteckej spoločnosti, kedy spustili predaj leteniek za 0,01€. Tí šťastnejší si stihli nejaké kúpiť, iní ich kúpili za účelom predaja. Avšak, v dnešnej dobe vieš ísť na dovolenku už za pár drobných. Keď zrovna nebeží nejaká obrovská akcia, nemáš problém zohnať letenky aj za 20€.

Ideálne obdobie na dovolenku?

Vždy je dobré pozerať dovolenku mimo hlavnej sezóny. Predsa len, aj u nás si vieš cez leto užiť teplo a poriadne osvieženie, tak prečo by si šiel niekam inam? Iné je, keď je u nás pár stupňov nad nulou a ty sa vyberieš niekam do tepla. Aby som bol teda presnejší, poďme sa pozrieť na moje tripy (dovolenky).

Marec - Izrael a Egypt, cena letenky 86,67€, cena ubytovania 104,40€ osoba s polpenziou

Jún - Mallorca, cena letenky 70€, cena ubytovania 112€ osoba s raňajkami

Ísť cez cestovnú kanceláriu, alebo na vlastnú päsť?

Možností ako si vybrať dovolenku, alebo výlet, je naozaj veľa. Ja osobne poslednú dobu preferujem kúpu leteniek a ubytovania po vlastnej osi. Samozrejme, niekedy je lepšie niečo zakúpiť cez cestovnú kanceláriu a môže vás to vyjsť lacnejšie. Osobne odporúčam sa pridať do týchto dvoch facebook skupín:

- Dovolenky bez cestovky - letenky,

- Tour De Svet - Lacne Cestovanie.

V skupinách nájdete rôzne tipy na lacné letenky a výlety, prípadne chyby v systémoch. Vďaka chybám si môžete rezervovať naozaj luxusné ubytovanie za pár drobných. Ďalšou možnosťou je ísť priamo na stránku leteckej spoločnosti, kde stačí zvoliť ten správny dátum a hurá na dovolenku za pár drobných.

Tip - Medzi najznámejšie nízkorozpočtové spoločností patrí Ryanair, Wizzair, EasyJet.

Ak predsa len máte obavy a radšej chcete niekoho, kto všetko vybaví za vás, potom si zvoľte jednu z mnoho cestovných spoločností. Pred dvomi rokmi sa mi takto podarilo objednať 8 dní s polpenziou na ostrove Kos (Grécko) za 220€.

Ako si nájsť vhodné ubytovanie?

Na začiatoku je nutné si určiť, koľko chcete za ubytovanie zaplatiť. Ja preferujem súkromie na úkor vyššej ceny, preto používam službu menom booking.com. Vďaka predchádzajúcim rezerváciám mám už nejaké zľavy a lepšie ponuky, ako nový užívateľ. Samozrejme, existuje nekonečne veľa možností, ako si nájsť ubytovanie. Medzi podobné služby ako booking.com patrí napríklad Trivago, Airbnb.

Pokiaľ máte radi niečo nové, odporúčam napríklad couchsurfing. Cez túto sociálnu sieť máte možnosť nájsť ubytovanie zdarma. Nebudem tu podrobne rozoberať, čo všetko sa dá v nej robiť a ako ju používať. Odporúčam si pozrieť toto video, kde je všetko vysvetlené.

Ako si zvoliť destináciu?

Prvý faktor sú peniaze, ako inak. Je nutné si stanoviť hornú hranicu, ktorú ste ochotný minúť za dovolenku (výlet, trip). S touto sumou potom ďalej môžte manipulovať. Variant je neobmedzené množstvo, či už si zvolíte drahšie letenky niekam do exotiky, alebo si vyberiete lacnejšie letenky a rozhodnete sa užiť si luxusu. A úplne ideálna kombinácia? Mať letenku za 0,01€ a využiť couchsurfing.

Tip - Nájdi letenky v akcii a využi couchsurfing a cestuješ takmer zadarmo.

Vždy je dôležité si uvedomiť, čo chcete zažiť a aký tip dovolenky máte radi. U mňa dominuje dobrodružnejšie strávená dovolenka a nerobí mi problém spať každý deň niekde inde, alebo aj pod stanom. Iný zasa preferujú plážový tip dovolenky. Vtedy je pre vás dôležité, vybrať si ideálne miesto s blízkosťou pekných pláži a dobrej občianskej vybavenosti (reštaurácie, bary, market, zábava).

V blízkej dobe plánujem vycestovať za pamiatkami a za trochou exotiky. Preto sú u mňa destinácie jasné. Za pamiatkami a históriou sa chystám do Izraela a Jordánska. Tieto dve krajiny vám toho ponúkajú veľa. V Izraeli je to Jeruzalem, Jericho a veľa ďalšieho. V Jordánsku sa chystám navštíviť Petru (miesto, nie slečna) a po ceste trochu zablúdiť a nájsť nejaké ďalšie pamiatky. Za exotikou by som sa rád vybral do krajín ako Malajzia, alebo Thajsko. Tu by som sa rád šiel potápať a šnorchlovať, prípadne navštíviť džungľu a nejaké ďalšie zaujímavé miesta.

Zhrnutie

Život je len jeden a preto, keď máš možnosť, neseď doma a pozri si svet. V dnešnej dobe to nie je už len o tom, že na cestu potrebuješ tisíce. Keď si šikovný, vieš ísť na dovolenku aj za 1€. Stačí sledova

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
2
Poslať správu
Raz tu bude cool popis a nejaké zážitky.

Chceš vedieť, keď justpatrick pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.