Jedinečné námestia na Slovensku, ktoré vám vyrazia dych. Ktoré z nich je vaše najobľúbenejšie?

Na Slovensku môžeme nájsť veľa zaujímavých či unikátnych miest a niekedy aj obyčajná prechádzka po niektorom z týchto jedinečných námestí stojí za to. Súhlasíte?

Bardejov

Radničné námestie v Bardejove je s celým historickým centrom zapísané do Svetového dedičstva UNESCO. Námestie tvoria meštianske domy, uprostred je historická budova stredovekej radnice a významnou sakrálnou pamiatkou na tomto  námestí je zas Bazilika sv. Egídia. Dá sa ísť aj na jej vežu, z ktorej výhľad stojí naozaj za to.

View this post on Instagram

Veľa ľudí mi hovorí, že doma nie je možné mať cestovateľské sny, no ja ich mám hneď niekoľko a jedných z tých najväčších bol aj Bardejov.👣😇🇸🇰 Máš aj ty nejaký cestovateľský sen, ktorý si chystáš tento rok splniť? Či už doma alebo vo svete? 👣 👣 #blog #cestovatelskyblog #niejeturabezstura #slovakblogger #travelblogger #blogerroka #dnescestujem #travel #slovensko #slovakia #visitslovakia #turista #cestovanie #cestovani #cestovatel #turistika #milujemcestovanie #pamiatky #cestujem #poslovensku #takeslovenske #praveslovenske #goodideaslovakia #slovakiaday #skcztravel #cestujemeposlovensku #fabslovakia #slovenskojekrasne #refreshersk #bardejov

A post shared by Radoslav Hoppej (@nie_je_tura_bez_stura) on

Levoča

V Levoči nájdete Námestie Majstra Pavla, ktoré je jedno z najväčších námestí v Európe so stredovekým tvarom obdĺžnika a nachádza sa tam až 60 meštianskych domov. Historické centrum mesta obkolesujú hradby, ich dĺžka je až 2,5 kilometra a dotvárajú celkovú atmošku mesta. Na námestí v Levoči viete nájsť hneď viacero skvelých pamiatok. Jednou z nich je aj známa Klietka hanby, len ja som dodnes veľmi nepochopil všetkých tých ľudí, ktorí mali potrebu mať fotku práve v tejto klietke.

Komárno

Komárno je známe aj vďaka jedinečnému námestiu, Nádvoriu Európy. Ide o európsky architektonický unikát, nájdete tam budovy reprezentujúce architektúru a stavebné slohy viac ako 40 európskych krajín ako napríklad Wales, Taliansko či Španielsko. Viac o tomto nádvorí si môžete prečítať v tomto článku.

View this post on Instagram

Dnes som bol štúrovať v Komárne a námestie, ktoré tam majú je jednoducho mega. Volá sa Nádvorie Európy a keď máš chuť prejsť sa za jeden deň po 40 krajinách Európy, tak je to to správne miesto, lebo tam nájdeš budovy, ktoré sú typické pre jednotlivé krajiny.👣😜💙 Pre viac fotiek môžeš mrknúť aj moje stories.😉 👣 👣 #blog #cestovatelskyblog #niejeturabezstura #sturovanie #slovakblogger #travelblogger #blogerroka #dnescestujem #travel #slovensko #slovakia #visitslovakia #turista #cestovanie #cestovatel #turistika #milujemcestovanie #pamiatky #cestujem #svk #takeslovenske #praveslovenske #goodideaslovakia #slovakiaday #skcztravel #cestujemeposlovensku #fabslovakia #slovenskojekrasne #komarno #nadvorieeuropy

A post shared by Radoslav Hoppej (@nie_je_tura_bez_stura) on

Spišská Nová Ves

Charakteristickým znakom Spišskej Novej Vsi je šošovkovité námestie, ktoré patrí medzi najkrajšie na Slovensku a najdlhšie tohto typu v Európe. Okrem iného sa na námestí nachádza aj Kostol Nanebovzatia Panny Márie, ktorý je známy tým, že má najvyššiu kostolnú vežu na Slovensku.

Banská Štiavnica

Historické mesto Banská Štiavnica je zaradené do zoznamu Svetového dedičstva UNESCO, pretože jeho historická časť je veľmi významná. Na tom najznámejšom námestí v Banskej Štiavnici sa nachádza viacero meštianskych domov a charakteristický trojičný stĺp.

Kremnica

Štefánikovo námestie v Kremnici láka svojím vzhľadom nejedného turistu. Napriek tomu, že nie je nejako veľké, tak tam nájdete viacero zaujímavých múzeí či dokonca aj Kremnickú mincovňu, ktorá je najstarším nepretržite fungujúcim podnikom na svete.

Ktoré slovenské námestie by si ešte určite doplnil/a? Daj mi vedieť v komentároch.

„Po troch rokoch v zahraničí som dal výpoveď v práci a vrátil som sa späť na Slovensko. Založil som si cestovateľský blog Nie je túra bez Štúra a stal sa zo mňa turista vo vlastnej krajine. Snažím sa ukázať, že aj Slovensko má čo ponúknuť a výlet či dovolenka nemusia byť vždy len o pláži a mori.“

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
4
Poslať správu
Po troch rokoch v zahraničí som sa vrátil späť na Slovensko a stal sa zo mňa turista vo vlastnej krajine :-) Aj so Štúrom píšem o svojich výletoch po Slovensku na svojom blogu Nie je túra bez Štúra.

Chceš vedieť, keď Nie je túra bez Štúra pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.