10.10.2018 22:05

Značka Fila a jej prvý debut na Milan Fashion Weeku – Móda Ženy, spring 2019

Fila - Milan Fashion Week, Móda Ženy, 18. - 24. september 2018, jar/leto 2019

Fila športová značka populárna v 90. rokoch debutovala na milánskom týždni módy - Milan Fashion Week, ktorý sa konal od 18.- 24. septembra 2018. 23. septembra 2018 uviedla svoju kolekciu pre sezónu jar/leto 2019.

zdroj: Vogue Paris

KOLEKCIA Jar/Leto 2019

Tenis, plávanie a jachting ovplyvnili novú kolekciu pre rok 2019, ktorá však zahŕňa aj poctu Bjorn Borg, jednému z najpopulárnejších a najúspešnejších tvárí značky. Kolekciu charakterizuje dynamický mestský denný štýl obliekania. Veľkomestská funkčnosť, trendový dizajn sa odrazil tiež v ženskej ako aj v mužskej kolekcii. U mužov dizajn varioval od plošne farebne rozdielnych mikín cez grafické bundy s citeľným nádychom jachtingu k hravým oblekom pre rebelských biznismanov dneška. Zdroj obrázkov: Vogue Fr

Zdroj obrázkov: Vogue Fr

Vo februári 2018 počas Milan Fashion Weeku - Móda Ženy, Fila spolupracovala so značkou Fendi na aktuálnej kolekcii jeseň/zima 2018-19. Fendi prizvala značku ku spolupráci na kapsulovej kolekcii a tu je výsledok.

Jasne vidno rukopis značky Fila vtlačený do tohto sezónnej Fendi kolekcie.

Zdroj: Vogue com

Športová značka Fila oznámila, že bude prezentovať svoju vlastnú kolekciu počas týždňa módy v Miláne v septembri 2018 – Móda Ženy, informoval pred letom portál WWD. Líniu má tvoriť stopercentne streetové oblečenie od kreatívneho riaditeľa Antonino Ingrasciotta, ktorý vniesol do značky moderný nádych.

Zdroj: buro24/7 me

„Základ značky perfektne zosúlaďuje šport a módu“, povedal prezident značky Fila Cene Yoo. „Pracujeme na kolekcii, ktorá chce značku povýšiť na vyšší level, spojiť pritom minulosť a súčasnosť.“

Zdroj: pulsenews

Značka Fila bola založená v roku 1911 v Taliansku, teraz je jej sídlo v Južnej Kórei. Fila módna show sa môže zdať v prvom rade prekvapujúca, ale zmysel to dáva. Značka je postavená na priesečníku módy, športu a zábavy. Fila obliekala osobnosti ako Luke Wilson v kultovom filme Wesa Andersona - The Royal Tenenbaums, vrátane tenisovej legendy Bjorn Borg, lyžiara Ingemar Stenmark alebo svetoznámeho lyžiara Alberto Tomba.

Zdroj: panorama

Zdroj: The Royal Tenenbaums film, grazia It

Medzi tradične prezentujúcimi „ťažkými váhami“ na Milan Fashion Weeku značkami Versace, Prada, Marni, Fendi sa tentokrát prezentovala aj Fila. Zámerom značky je znovuzrodiť líniu, ktorá vzdá poctu športovému oblečeniu a pretlačí tento trend smerom do budúcnosti. „Módny svet ukázal v posledných rokoch náruživý záujem o značku Fila a športové oblečenie sa stáva čoraz viac dôležité v módnom priemysle“. "Je to niečo, čo spotrebitelia hľadajú v súčasnosti," povedal Gene Yoon, prezident na tlačovej konferencii.

Zdroj: footwearnews.com

"Iniciovali sme zaujímavé spolupráce s prominentnými značkami ako Fendi, Gosha, Rubchinskiy, Jason Wu a Baja East. Myslíme, že toto je náš dôležitý moment vstúpenia do módnej arény. Pevne veríme, že módna show je optimálna metóda k rozšíreniu nášho prejavu skrz módny svet.“

Zdroj: central13store com

„Úprimne veríme, že vstupujeme do novej éry pre značku Fila“, povedal prezident Gene Yoon.

Nechajme sa teda prekvapiť, čo bude nasledovať počas budúcich týždňov módy a ako sa ujme nová kolekcia a spolupráce značky Fila.

Ing.arch. Miroslava Vaňharová

Mya Mirell

myamirell.com

Facebook: Mya Mirell Fashionista

Instagram: myamirell a mya_mirell

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
1
Poslať správu
Vitajte na fashion blogu Mya Mirell zameranom na všetky aspekty Módy, Krásy, Životného Štýlu a môjho osobného náhľadu na módu. Prinášam pohľad predovšetkým zo sveta módy v Miláne, módne reporty z Milan Fashion Weeku.

Chceš vedieť, keď mvanharova pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.