Ako rozpoznáte dobrú kamarátku od zmije?

Máte okolo seba veľa kamarátok? Viac ako päť či pätnásť? A ste si skutočne isté, že sú tie pravé? Položili by za vás ruku do ohňa alebo vás berú len ako svoju „výplň“ voľného času?

Rozpoznajte, či si vás vaša kamarátka naozaj váži! Tieto znaky vám dajú odpoveď.

Dobrá kamarátka sa drží týchto základných pravidiel:

Pri spoločnej komunikácií nerozpráva iba o sebe

Spoločnú, minimálne 20-minútovú reč nájdete možno s každou druhou osobou. Ale s pravou kamarátkou dokážete prekecať aj hodiny. No nie je „kecanie“ ako „kecanie“. Dobrá kamarátka totiž dokáže aj počúvať a pýtať sa. Rádio si môžete zapnúť aj doma, vy predsa chcete komunikovať tiež. S nadšením si vypočuje vaše príbehy a nebude vám neustále skákať do reči alebo dopĺňať, či preskakovať k svojim veciam. To je veľmi egoistické!

Neohovára vás (nás, ich, jednoducho všetkých)

To, či vás dobrá kamarátka ohovára len tak ľahko nezistíte. Ale ak to robí bez servítky na ústach, bohužiaľ sa to rýchlo dozviete aj vy. Do tejto kategórie spadá aj ohováranie iných ľudí pri spoločnej konverzácií. Veď kto pri vás ohovára iných, môže ľahko ohovárať aj vás, keď tam nie ste. „Ona je teda riadna zlatokopka“, „Bože, videla si ako pribrala?“ Stačí počuť tieto náznaky a dobre si premyslite, s kým sa stretávate. Za chvíľu to môže hovoriť potajomky o vás!

Pomôže, podporí a nevykašle sa na vás v dôležitej chvíli

Vaša "best friend" by vám nikdy nezabuchla dvere pred nosom. Vždy vám s radosťou pomôže, keď môže a podporí vás vo vašich záujmoch. Požičia, ponúkne, poradí, podporí, objíme a poplače si s vami.  A nikdy by vás nepodrazila! Taká je pravá kamarátka.

Viac článkov nájdete na www.denzeny.sk.

Text je súčasťou Refresher Blogu, nie je redakčným obsahom. Administrátorov môžete kontaktovať na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
1
Poslať správu
Písanie, marketing, PR, copywriting, skladanie piesní, spev, leňošenie, spánok, korčule, brnkanie na nervy a gitare.... Toto všetko rada praktizujem v primeranom (aj nadmernom) množstve bez nároku (ale aj s nárokom) na honorár. Lenita Public Relations - https://www.lenita.sk/ Magazín Deň ženy - https://denzeny.sk/

Chceš vedieť, keď Lenka Lenita Mušková pridá nový blog?

Zadaj svoj mail a dostaneš upozornenie. Kedykoľvek sa môžeš odhlásiť.